PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Automatyczne kosiarki - Jaki robot koszący do trawy? |TOP 7|

Podłączenie Kinecta Xbox One Do PC Będzie Możliwe

Podłączenie Kinecta Xbox One Do PC Będzie Możliwe

Kinect to bardzo ciekawe urządzenie o sporych możliwościach, które wykorzystywać może wiele aplikacji czy gier. Okazuje się, że będzie możliwość korzystania z Kinecta od Xboxa One w połączeniu z PC. W poniższym newsie znajdziecie więcej informacji o tym.

Microsoft zaprojektował specjalny adapter, który umożliwi podłączenie Kinecta od konsoli Xbox One do komputera. Warto wspomnieć, że adapter kosztuje 49 dolarów i łączy się za pomocą portu USB. Urządzenie działa z systemem Windows 8, Windows 8.1, a w przyszłości prawdopodobnie także z Windows 10.

Na takim rozwiązaniu zyskają użytkownicy oraz developerzy, którzy będą mogli tworzyć ciekawe aplikacje wykorzystujące Kinecta. Oczywiście poprzedni Kinect (od konsoli Xbox 360) był już dostępny na rynku PC, ale teraz mowa o najnowszej wersji omawianej kamerki.

kinect

Udostępniono już wraz z adapterem szereg aplikacji. Jest to na przykład program dla najmłodszych użytkowników, wspomagający naukę chodzenia czy 3D Builder. Ten drugi program, pozwala na zeskanowanie obiektu lub osoby i stworzenie jego trójwymiarowego modelu.

Xbox 360 Kinect idealnym pomysłem na prezent dla dziecka

Trzeba też powiedzieć, że Microsoft jest niesłowny. W czerwcu 2013 roku twierdził, że Kinect z Xbox One nie jest kompatybilny z PC i nie będzie w przyszłości możliwości wykorzystania go w połączeniu z komputerem. Można jednak przymknąć na to oko, bo zawsze lepiej jak dany producent mówi, że czegoś nie będzie i to wprowadza, a nie jak obiecuje coś i nic z tego nie wychodzi.

blog comments powered by Disqus
Podłączenie Kinecta Xbox One Do PC Będzie Możliwe
Autor: Łukasz