PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do streamowania |TOP 3|

Intel Ma Problemy Za Dawne Przekłamania

Intel Ma Problemy Za Dawne Przekłamania

Błędy z przeszłości potrafią być bolesne. Niedługo może przekonać się o tym Intel, którego finanse mogą ucierpieć na rzecz odszkodowań. O co chodzi i co takiego zrobił kiedyś Intel? O tym w poniższym newsie.

Obecny rynek procesorów to dominacja firmy Intel. Gdy AMD zwalniało ponad 700 osób, Intel chwalił się nowymi rekordami, jeżeli chodzi o zyski. Trzeba sobie jednak uświadomić, że kiedyś pozycja Intela była dużo gorsza na rynku procesorów.

Dawno temu, Intel bardzo mocno rywalizował i starał się być na samym czele producentów procesorów. Dziś wiadomo, że ten plan wypalił, ale warto zaznaczyć, że nie wszystkie zagrywki wspomnianej firmy były fair.

intel

Okazało się, że Intel przekłamywał kiedyś w benchmarkach, próbując nadrobić straty do konkurencji. Są na to twarde dowody i już ruszył zbiorowy pozew. A co z niego może wyniknąć? Każdy posiadacz Intel Pentium 4 może otrzymać 15 dolarów rekompensaty za wprowadzenie w błąd, jeżeli zakupił swój procesor w latach 2000-2002. Nie trzeba mieć nawet paragonu.

Ford Ma Sposób Na Ratowanie Życia Pieszym

Nie jest to jednak jedyna kara. Jeżeli przed sądem Intel się nie obroni, to będzie musiał dodatkowo przekazać 4 miliony dolarów na organizacje zajmujące się szeroko pojętą edukacją. Kłamstwo nie zawsze więc popłaca, choć i tak nie wiadomo jak wspomniane przekłamania wpłynęły wtedy na sprzedaż procesorów Intel.

blog comments powered by Disqus
Intel Ma Problemy Za Dawne Przekłamania
Autor: Łukasz