PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów

Android 5.0 Lollipop Dostępny Już Od Dzisiejszego Dnia

Android 5.0 Lollipop Dostępny Już Od Dzisiejszego Dnia

Jeśli śledzicie uważnie rynek mobilnego oprogramowania, to musicie wiedzieć, że od dzisiejszego dnia Google udostępnia aktualizację Android 5.0 Lollipop. Przeczytajcie poniższego newsa, by dowiedzieć się, które urządzenia będą go oferować w pierwszej kolejności.

Mobilne systemy operacyjne Android są niezwykle popularne. Zawdzięczają to przede wszystkim dużej liczbie dostępnych aplikacji czy gier. Są również zwykle łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Ważną informacją dla fanów Androida jest to, że dzisiejszego dnia został udostępniony Android 5.0 Lollipop. Lista urządzeń, które go obsługują nie jest jak na razie pokaźna, ale z czasem się to zmieni.

Android 5.0 Lollipop

Pewnie nikogo nie zaskoczy fakt, że na pierwszy ogień poszły urządzenia z serii Nexus. Mowa konkretnie o modelach Nexus 7 (2012), Nexus 7 (2013) oraz Nexus 10. Nowy system będzie niedługo dostępny dla tych samych tabletów, ale w wersji z wbudowanym modemem do internetu mobilnego. W tym samym czasie, Android 5.0 Lollipop powinien pojawić się także na smartfonach Nexus 4 i Nexus 5.

Aktualizację zapowiedziały również czołowe firmy z rynku urządzeń mobilnych, czyli np. Motorola, Sony, ASUS czy HTC. Firmy te, muszą jednak dostosować swoje nakładki, więc prawdopodobnie zaoferują Androida 5 w przyszłym roku.

blog comments powered by Disqus
Android 5.0 Lollipop Dostępny Już Od Dzisiejszego Dnia