PODPOWIEDZI:

Jak Będzie Wyglądać Budowanie Baz Na Księżycu?

Jak Będzie Wyglądać Budowanie Baz Na Księżycu?

Kolonizowanie innych planet lub Księżyca nie jest łatwym zadaniem. Przemyśleć trzeba wiele aspektów, by astronauci byli zawsze bezpieczni. Europejska Agencja Kosmiczna mas już na to swoją wizję. Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się o tym więcej.

Stany Zjednoczone ponownie przygotowują się do wbicia swojej flagi na Księżycu. Zresztą nie tylko one. Okazuje się, że podobne zamiary ma Europejska Agencja Kosmiczna. Zaprezentowano nawet bardzo ciekawy filmik, który pokazuje wizję budowy baz na Księżycu. Zobaczcie sami wspomniany materiał:

Wiele elementów budowy miałoby powstać za pomocą najbardziej zaawansowanych drukarek 3D. Wykorzystywanym materiałem ma być natomiast regolit, który po utwardzeniu jest na tyle twardy i gęsty, że chroniłby przyszłych astronautów m.in. przed wysokimi oraz niskimi temperaturami, promieniowaniem gamma czy nawet meteorytami. Brzmi całkiem obiecująco.

Czy Pierwsi Koloniści Na Marsie Szybko Umrą?

Warto dodać, że regolit występuje na większości skalistych planet, również na Ziemii. Być może, w przyszłości pomoże również w kolonizacji Marsa.

blog comments powered by Disqus
Jak Będzie Wyglądać Budowanie Baz Na Księżycu?