PODPOWIEDZI:

Voice Color - Mówienie Do Bankomatu Nową Technologią

Voice Color - Mówienie Do Bankomatu Nową Technologią

Co byście pomyśleli na temat osoby, która mówi coś do bankomatu? Zapewne, że ma coś z głową, ale być może już niedługo będzie to coś powszechnego. Testowana jest bowiem technologia Voice Color, czyli dostęp do naszych pieniędzy za pomocą głosu.

Nowe technologie bez wątpienia wpływają na bankowość. Powstają nowe metody płatności czy dostępu do konta. Okazuje się, że w tej kwestii może dojść do jeszcze większych rewolucji.

Globalny Majątek Naszego Świata - Poznaj Ciekawe Statystyki

Naukowcy z AGH stworzyli system Voice Color, który zweryfikuje nas na podstawie barwy głosu. Wystarczy więc powiedzieć coś do bankomatu, by zweryfikować swoją tożsamość i uzyskać szybki dostęp do naszego konta. Nie potrzebne będzie wpisywanie PIN-u.

bankomat

Dwa banki już testują nową technologię i najprawdopodobniej wprowadzą ją do swojej oferty. System jest ponoć bardzo bezpieczny i nie ma możliwości, by ktoś nagrał nasz głos i wykorzystał go.

Zastanawia mnie tylko precyzja tego mechanizmu. Co jeśli jesteśmy chorzy np. na gardło i nasz głos brzmi nieco inaczej? Czy nie będzie obrazków, gdzie gorączkowo wydzieramy się do bankomatu, a on nie odczytuje naszego głosu? Po to jednak są obecne testy, a same banki pozytywnie przyjęły nową technologię. Zobaczymy czy zostanie ona upowszechniona w naszym kraju.

blog comments powered by Disqus
Voice Color - Mówienie Do Bankomatu Nową Technologią