PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jak dobrze złożyć komputer i uniknąć problemów - Poradnik

Globalny Majątek Naszego Świata - Poznaj Ciekawe Statystyki

Globalny Majątek Naszego Świata - Poznaj Ciekawe Statystyki

Każdy z nas coś posiada. Niektórzy żyją skromnie i ich majątek nie jest wielki, a inni pławią się w luksusach. Niestety, tak było, jest i będzie. Warto jednak uświadomić sobie ile wynosi ogólny majątek na naszej planecie. Takie wyliczenia też powstają. Chcecie je poznać? Zapraszamy do naszego newsa!

Nasza planeta jest bardzo zróżnicowana. Niekoniecznie może tu tylko chodzić o rzeźbę terenu czy klimat. Również pod względem majątku jest bardzo różnie. Polacy nie mają łatwo - większość boryka się z wysokimi opłatami, mając jednocześnie niskie pensje. Są jednak grupy, dla których pieniądze są jak liście na drzewach.

Wybiegnijmy poza granice naszego kraju - zastanawialiście się kiedyś, ile może być warte całe bogactwo naszego świata? Prestiżowy, szwajcarski bank Credit Suisse każdego roku prezentuje takie zestawienia. Z ich najnowszego raportu wynika, że globalny majątek w 2014 roku wyniósł 263 biliony dolarów. Powiększył się w stosunku do 2013 roku o 8,3 procenta (20,1 bilionów dolarów).

majątek

Wygląda więc, że na naszej planecie nikomu nie powinno niczego brakować. Niestety, tylko statystycznie. Wspominałem na początku materiału o zróżnicowaniu majątkowym. Najnowsze statystyki to potwierdzają. Wyobraźcie sobie, że aż 48 procent całego bogactwa naszej cywilizacji znajduje się w rękach zaledwie 1 procenta ludzi.

E-Sport W Polskiej Telewizji - Czy Nadchodzi Przełom?

Kolejne statystyki potwierdzają, że większość osób na naszej planecie jest jednak uboga. Wystarczy mieć majątek o wartości 3650 dolarów, by być w bogatszej połowie świata. Większość Polaków zapewne się załapie, choć to wielkiego bogactwa wcale nie oznacza. Jeżeli chce się być w 10% najbogatszych, to trzeba swoimi dobrami materialnymi przekroczyć kwotę 77 tysięcy dolarów. Jeżeli macie więc np. swoje mieszkanie, to powinniście się do tego grona zaliczać. A jaki trzeba mieć majątek, by znaleźć się w elitarnym gronie 1% najbogatszych ludzi? Okazuje się, że jest to kwota 798 tysięcy dolarów lub więcej.

rich

Różnica bogactw jest więc ogromna. Według innych wyliczeń, od aktywistów z Oxfam, wynika również, że zaledwie 85 najbogatszych ludzi na kuli ziemskiej posiada łącznie większy majątek niż 3,5 miliarda mieszkańców naszego świata! Niestety, takie różnice mogą prowadzić do recesji, ale zapewne się to nigdy nie zmieni.

Na szczęście, korzystanie z naszego portalu nic nie kosztuje i w ten sposób na pewno nie zmniejszycie swojego majątku!

blog comments powered by Disqus
Globalny Majątek Naszego Świata - Poznaj Ciekawe Statystyki
Autor: Łukasz