PODPOWIEDZI:

Nie Żyje Wielka Osobistość Z Branży Gier Wideo

Nie Żyje Wielka Osobistość Z Branży Gier Wideo

Ralph Baer nazywany był przez wielu ojcem gier wideo. Wiele lat temu wpadł bowiem na pomysł, że telewizor może być wykorzystywany również jako jeden z elementów gier. Niestety, 6 grudnia Ralph Baer zmarł, ale warto przypomnieć jak duże znaczenie miał dla branży gier wideo.

Większość graczy pewnie nie kojarzy kim był Ralph Baer. Warto jednak sobie zdać sprawę, że rynek gier wideo bez tej osoby byłby w zupełnie innym stanie, niż jest teraz. W 1966 roku, Ralph Baer pracował dla firmy Sanders Associates i wpadł na pomysł wykorzystania telewizora do czegoś więcej.

Ralph Baer

Największa kolekcja gier sprzedana! Zgadnij za ile?

Wymyślił on pierwszą na świecie konsolę do gier nazwaną Brown Box. Urządzenie po kilku zyskało handlową nazwę Magnavox Odyssey. Zmobilizowało to inne firmy do rozwijania branży. Mowa np. o kultowym Atari.

Ralph Baer

Ralph Baer był w swojej branży wielkim wizjonerem i wynalazcą - na swoim koncie miał aż 150 patentów. Jeśli pamiętacie czasy Pegazusa i grę Duck Hunt, to korzystaliście z jednego z nich. Chodzi konkretnie o świetlny pistolet do konsoli, który okazał się niegdyś wielkim hitem i przełomem. Warto też wspomnieć o legendarnej grze Pong, która bazowała na pomyśle Ralpha Baera.

Ralph Baer 3

6 grudnia Ralph Baer zmarł w swoim domu w New Hampshire. Miał 92 lata. Świat gier wideo nigdy nie zapomni jego wielkiego wkładu w rozwój branży.

ralph

blog comments powered by Disqus
Nie Żyje Wielka Osobistość Z Branży Gier Wideo