PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

4K Nawet W Indiach, A W Polsce Dalej Nic!

4K Nawet W Indiach, A W Polsce Dalej Nic!

Standard 4K bez wątpienia zapewnia znakomite wrażenia i masę rozrywki. Na rynku jest coraz więcej telewizorów Ultra HD, a ich ceny zaczynają spadać w dół. Co jednak z tego, jak polskie platformy telewizyjne obijają się w kwestii wprowadzania standardu 4K. Dla porównania, nawet Indie są już w tym daleko przed nami.

Full HD było kiedyś wielkim przełomem. Dziś jest to zdecydowanie najpopularniejsza i najpowszechniejsza rozdzielczość, którą wykorzystuje się np. w grach czy telewizji. Technologia idzie jednak do przodu i coraz śmielej poczyna sobie standard Ultra HD, czyli 4K.

Polacy nie mają jednak w tej kwestii łatwo. Wciąż nie słychać nic konkretniejszego o planach wobec 4K, jeżeli chodzi o platformy typu NC+ czy Cyfrowy Polsat. Inna sprawa ma się na przykład w dalekich Indiach.

Star India chce bowiem zacząć nadawać w 4K. Pierwszym wydarzeniem pokazanym w tej rozdzielczości będą zbliżające się Mistrzostwa Świata w Krykiecie 2015. Transmitowanych będzie łącznie siedem spotkań.

- Wprowadzimy wiele nowatorskich rozwiązań i innowacji w transmisjach sportowych, aby przenieść świetną grę w krykieta na następny poziom i zapewnić bezprecedensowe doświadczenia oglądania dla milionów fanów krykieta w Indiach - powiedział Sanjay Gupta, dyrektor operacyjny Star India.

Indyjska telewizja wzbogaci się również o specjalny kanał sportowy, który oferować będzie standard 4K. Wiele platform telewizyjnych z całego świata ma za priorytet wdrażanie 4K. Można? Można! Szkoda tylko, że nie w Polsce...

blog comments powered by Disqus
4K Nawet W Indiach, A W Polsce Dalej Nic!