PODPOWIEDZI:

Nowy Dysk SSD M6e Od Marki Plextor

Nowy Dysk SSD M6e Od Marki Plextor

Na rynku pojawił się nowy dysk SSD - model M6e Black Edition. Co go wyróżnia wśród obecnych już modeli? Przede wszystkim bardzo wysoka wydajność i innowacyjny design.

Dysk Plextor M6e BK pracuje na interfejsie PCI Express 2.0 x2, co pozwala na przełamanie ograniczeń SATA III. Dzięki temu dysk tego typu można montować także w starszych zestawach komputerowych. Szybkość zapisu danych kształtuje się na poziomie 625 MB/s, natomiast odczytu 770 MB/s. Losowa ilość operacji wyjścia wejścia wynosi 105000/100000 IOPS. Napęd jest zbudowany na bazie japońskich kości pamięci Toshiba Toggle NAND i dwurdzeniowym kontrolerze klasy serwerowej Marvell 88SS9183 - dzięki nim użytkownik ma gwarancję niezawodnej szybkości i długiej żywotności urządzenia.

Dysk M6e BK jest połączeniem czarnego laminatu z systemem odprowadzania ciepła za pomocą czarno-czerwonych radiatorów, które są ochroną dla podzespołów, a dodatkowo sprawiają, że cała konstrukcja wygląda agresywnie. Dysk ten z pewnością idealnie wpasuje się w potrzeby fanów budowania wydajnych gamingowych platform.

Oprogramowanie PlexTurbo 2.0 buforujące pamięć, czuwa nad optymalizacją pracy dysku M6e BK. Sprawia, że wydajność w grach i w profesjonalnym wykorzystaniu dysku znacznie wzrasta. Napęd SSD nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników, gdyż jest wspierany przez AHCI. Będzie współpracował zarówno z płytami głównymi UEFI jak i ze standardowym BIOS-em.

Nad długoletnią wysoką wydajnością napędu czuwają technologie True Speed i Intelligent Boost Engine.

Dyski Plextor M6e BK można kupić w trzech wariantach:

- o pojemności 128 GB w cenie 649 zł

- o pojemności 256 GB w cenie 1049 zł

- o pojemności 512 GB w cenie 1999 zł

blog comments powered by Disqus
Nowy Dysk SSD M6e Od Marki Plextor