PODPOWIEDZI:

STREAM'ujesz? Uważaj, Bo Odwiedzi Cię Policja!

STREAM'ujesz? Uważaj, Bo Odwiedzi Cię Policja!

Jesteś STREAM'erem? Lepiej miej się na baczności. Za oceanem, do domów niewinnych streamujących ludzi wpada oddział SWAT celując do nich bronią. Kto wie, czy za chwilę ten "trend" nie przeniesie się na nasz kontynent?

Jeden z graczy RuneScape'a, którego na Twitchu oglądało 60 tysięcy osób, w pewnej chwili musiał przerwać rozgrywkę - gdy do jego domu wtargnął oddział SWAT celując do domowników bronią. Jak się później okazało, ktoś zrobił graczowi dowcip, tzw. swatting - zgłosił anonimowo do służb, że STREAM'er jest niebezpieczny i podał jego adres. Te potraktowały to poważnie, nie mogąc przecież lekceważyć żadnego sygnału od społeczeństwa. Gdy do domu STREAM'era zapukało dziesięciu uzbrojonych SWATowców, drzwi nie otworzył im jednak rzeczony gracz, a jego młodszy, 10-letni brat i to on stał się obiektem, w który wycelowana została broń. Na szczęście szybko się wyjaśniło, że to tylko żart. W chwili obecnej sprawca całego zamieszania nadal jest poszukiwany.

To nie jest odosobniony przypadek. Na poniższym filmiku widać innego STREAM'era, do którego domu wpadł oddział SWAT - tu akurat wszystko nagrało się na kamerkę.

Miejmy nadzieję, że ten dziwny trend nie rozprzestrzeni się po świecie.

blog comments powered by Disqus
STREAM'ujesz? Uważaj, Bo Odwiedzi Cię Policja!