PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizory Sony na CES 2020 - Wśród nowości bardzo mały OLED 4K

Dron Krążący Nad Wulkanem - Musisz To Zobaczyć!

Dron Krążący Nad Wulkanem - Musisz To Zobaczyć!

Drony mogą dostać się tam, gdzie żaden człowiek nie chce się nawet zbliżyć. Potwierdza to przypadek wulkanu Marum, nad którym beztrosko latał sobie pewien dron.

Jeżeli macie swoje wyobrażenia o piekle, to w wielu przypadkach mogą one pokrywać się z widokiem aktywnych wulkanów i ich kraterów.

Niezwykle niebezpieczny jest wulkan Marum, który leży na wyspie Ambrim, wchodzącej w skład archipelagu Vanuatu. Wyrzuca on z siebie masę kipiącej lawy, gazów i popiołów, a cały ten widok może wręcz przerażać.

Na pewno nie przeraził on jednak drona ekipy National Geographic, który filmował krater wulkanu z powietrza. Zobaczcie sami materiał o wspomnianym wulkanie i latającym nad nim dronie:


Wulkanolodzy również zasługują na słowa pochwały. Musieli się bowiem znacznie zbliżyć do krateru, a nawet wspinać się w jego okolicy.

Kolejny Projekt NASA - Roboty Do Badania Wulkanów

Po co właściwie tak się narażać? Przede wszystkim dla niezwykle ważnych pomiarów, które pomagają zrozumieć zjawiska występujące w aktywnych wulkanach. Niektórzy, lubią także takie widoki i przygody. Trzeba przyznać, że jest to dość ekstremalna atrakcja turystyczna.

A czy wy odważylibyście się na taką wyprawę?

blog comments powered by Disqus
Dron Krążący Nad Wulkanem - Musisz To Zobaczyć!