PODPOWIEDZI:

Szklane Akumulatory Wybawieniem Dla Urządzeń Mobilnych

Szklane Akumulatory Wybawieniem Dla Urządzeń Mobilnych

Smartfony czy tablety bywają niezwykle funkcjonalne, ale wzrost ich możliwości, idzie często w parze z większym zużyciem energii. Może to być jednak mały kłopot, gdy na rynek wejdą "szklane akumulatory" o bardzo wysokiej pojemności.

Wkurza Was akumulator w smartfonie czy tablecie, gdyż za często musicie go ładować? Nie martwicie się, nie jesteście zapewne sami. Urządzenia mobilne są obecnie niezwykle zaawansowane, ale kwestia ich akumulatorów stoi od dłuższego czasu w miejscu. Pojawiła się jednak nadzieja na zmiany na lepsze.

Chodzi konkretniej o akumulatory litowo-siarkowe, które mają być nawet 10 razy pojemniejsze od litowo-jonowych. Problemem, jest w nich jednak spadek efektywności po pewnym czasie użytkowania. Są jednak sposoby, by temu zapobiec.

Okazuje się, że wystarczy zastosować w nich szkło. "Szklane" baterie wydają się być przyszłością urządzeń mobilnych. Dzięki nim, na bok mogą odejść problemy z ciągłym ładowaniem smartfonów czy tabletów.

Jeżeli myślicie o tym rozwiązaniu, to pewnie rozważacie także problemy z pęknięciami "szklanych" baterii. Macie rację - tego typu akumulatory mogą być bardzo podatne na pęknięcia. Jest to więc kolejna przeszkoda, ale też do przejścia. Akumulatory nowej generacji można utwardzić grafenem, który znacząco zwiększy ich wytrzymałość.

Wprowadzenie na rynek baterii litowo-siarkowych zapewne jeszcze potrwa trochę czasu, ale naukowcy na pewno nie porzucą tego tematu, gdyż zrewolucjonizuje on rynek urządzeń mobilnych.

A ile trzyma obecnie bateria w Waszym smartfonie? Czy jesteście z tego wyniku zadowoleni?

blog comments powered by Disqus
Szklane Akumulatory Wybawieniem Dla Urządzeń Mobilnych