PODPOWIEDZI:

Po Konferencji Apple - Wkrótce Rusza Sprzedaż Apple Watch

Po Konferencji Apple - Wkrótce Rusza Sprzedaż Apple Watch

Firma Apple podczas pierwszej w tym roku konferencji zdradziła szczegóły dotyczące swoich inteligentnych zegarków - znamy datę ich dostępności w sklepach i cenę.

Apple Watch pokazano szerszej publiczności już we wrześniu. Te inteligentne zegarki z prostokątną kopertą którą chroni szafirowe szkło, miały trafić do sprzedaży w kwietniu 2015 i być dostępne w trzech różnych kolekcjach.

Zegarki Apple Watch są metalowe - każda wersja wykonana z innego stopu. I tak na przykład seria Sport ma kopertę aluminiową, która jest o 60% bardziej wytrzymała od standardowego. Wersja Edition będzie dostępna z kopertą wykonaną z 18-karatowego złota. Każdy do wyboru z paskiem gumowym, stalowym, skórzanym lub plastikowym.

Zegarek będzie można kupić w jednym z dwóch rozmiarów - mniejsze domyślnie przeznaczone są dla kobiet, większe dla mężczyzn, aczkolwiek wszystko zależy od preferencji. Obsługa Apple Watch poza dotykowym wyświetlaczem, skupia się wokół pokrętła z boku obudowy, które inteligentnie dostosowuje się do obecnie wykonywanej czynności - to znaczy, że gdy właśnie czytamy wiadomości, za pomocą pokrętła będziemy je przewijać, natomiast w trakcie używania nawigacji, pokrętło będzie służyło do przybliżania i oddalania obszaru. 

Haptyczny ekran rozpoznaje siłę nacisku, a smartwatch bezprzewodowo łączy się z telefonem na poziomie WiFi lub GPS. Wyposażony został w różne czujniki, np pulsu, akcelerometr, żyroskop. Bateria użyta w zegarku pozwala używać go przez około 18 godzin, a naładujemy go indukcyjne przy pomocy złącza MagSafe.

Przedsprzedaż Apple Watch ruszy 10 kwietnia, a do regularnej sprzedaży trafi 24.04 - niestety nie będzie go można kupić w Polsce.

blog comments powered by Disqus
Po Konferencji Apple - Wkrótce Rusza Sprzedaż Apple Watch