PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Budynek-Tornado, Czyli Kolejny Architektoniczny Fenomen

Budynek-Tornado, Czyli Kolejny Architektoniczny Fenomen

Architektura często korzysta z nowych technologii, by mogły powstawać coraz to śmielsze projekty. Jednym z nich jest budynek-tornado, który powstać ma zresztą w sercu słynnej Alei Tornad.

Słynna Aleja Tornad (czyli Tulsa w Oklahomie) ma wzbogacić się o kolejny wieżowiec. Co w tym właściwie nadzwyczajnego? Owy wieżowiec będzie swoim kształtem przypominał tornado. Będzie on także niezwykle innowacyjny, ekologiczny i do tego szklany.


Wybraliśmy idealne Telewizory, Poznaj modele i aktualne ceny

Za ten niecodzienny projekt odpowiada firma architektoniczna Kinslow Keith & Todd (KKT). Wieżowiec będzie oferował muzeum, restauracje, sale wykładowe, centrum badań meteorologicznych, a nawet schrony, jeżeli przyjdzie prawdziwie tornado.

Wysokość budynku ma wynosić 91 metrów. Na jego dachu znajdą się panele słonecznie, sporo zieleni i taras widokowy. Całość wygląda niezwykle futurystycznie.

Zobacz Muzeum Przyszłości Warte 136 Milionów Dolarów

Oby tylko natura nie wkurzyła się na ten szklany wir i nie zasłała na niego niszczycielskich tornad. Swoją drogą ciekawe, czy ten szklany wir będzie odpowiednio zabezpieczony na taką ewentualność?

blog comments powered by Disqus
Budynek-Tornado, Czyli Kolejny Architektoniczny Fenomen