PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Budynek-Tornado, Czyli Kolejny Architektoniczny Fenomen

Budynek-Tornado, Czyli Kolejny Architektoniczny Fenomen

Architektura często korzysta z nowych technologii, by mogły powstawać coraz to śmielsze projekty. Jednym z nich jest budynek-tornado, który powstać ma zresztą w sercu słynnej Alei Tornad.

Słynna Aleja Tornad (czyli Tulsa w Oklahomie) ma wzbogacić się o kolejny wieżowiec. Co w tym właściwie nadzwyczajnego? Owy wieżowiec będzie swoim kształtem przypominał tornado. Będzie on także niezwykle innowacyjny, ekologiczny i do tego szklany.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Za ten niecodzienny projekt odpowiada firma architektoniczna Kinslow Keith & Todd (KKT). Wieżowiec będzie oferował muzeum, restauracje, sale wykładowe, centrum badań meteorologicznych, a nawet schrony, jeżeli przyjdzie prawdziwie tornado.

Wysokość budynku ma wynosić 91 metrów. Na jego dachu znajdą się panele słonecznie, sporo zieleni i taras widokowy. Całość wygląda niezwykle futurystycznie.

Zobacz Muzeum Przyszłości Warte 136 Milionów Dolarów

Oby tylko natura nie wkurzyła się na ten szklany wir i nie zasłała na niego niszczycielskich tornad. Swoją drogą ciekawe, czy ten szklany wir będzie odpowiednio zabezpieczony na taką ewentualność?

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Budynek-Tornado, Czyli Kolejny Architektoniczny Fenomen
Autor: Łukasz