PODPOWIEDZI:

Innowacyjny Egzoszkielet, Który Ułatwia Chodzenie

Innowacyjny Egzoszkielet, Który Ułatwia Chodzenie

Tematyka egzoszkieletów jest niezwykle ważna. Taki sprzęt pozwala bowiem w pewnym stopniu odzyskać sprawność osobom z różnymi schorzeniami czy po wypadkach. Hitem może okazać się pewien egzoszkielet, który nie potrzebuje źródła prądu i pełni rolę mechanicznych butów.

Elektromechaniczne egzoszkielety skutecznie pomagają osobom niepełnosprawnym, ale kosztują prawdziwą fortunę. Nic dziwnego, że cały czas trwają pracę nad sporo tańszymi rozwiązaniami.

Google Pracuje Nad Robo-Platformą Dla Chirurgów

Powstał pewien innowacyjny projekt, który bazuje na japońskim egzoszkielecie, który nie wymagał źródła prądu. Za ten projekt odpowiedzialni są amerykańscy inżynierowie, a samo urządzenia ułatwia chodzenie.

Ten egzoszkielet można też nazwać mechanicznymi butami. Owe buty zwiększają efektywność chodzenia o 7% w porównaniu do zwykłego obuwia. Dla zdrowej osoby jest to nieznaczna różnica, ale dla niepełnosprawnej ogromna.


Wybraliśmy idealne Telewizory, Poznaj modele i aktualne ceny

Są jednak pewne wady tego rozwiązania, przynajmniej na razie. Chodzić trzeba ze średnią prędkością - nie za wolno, nie za szybko. Kolejnym minusem jest to, że powierzchnia, po której chodzimy, musi być płaska.

Trwają jednak intensywne prace nad poprawieniem tych aspektów. Te mechaniczne buty mają być także sporo tańsze od elektromechanicznych egzoszkieletów. Są one nadzieją dla osób niepełnosprawnych, które marzą o normalnym życiu.

blog comments powered by Disqus
Innowacyjny Egzoszkielet, Który Ułatwia Chodzenie