PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tablety do 1000 zł |TOP 5|

SURFpad2 – wydajny i poręczny tablet w przystępnej cenie

SURFpad2 – wydajny i poręczny tablet w przystępnej cenie

Marka PocketBook znana jest przede wszystkim z funkcjonalnych czytników ebooków z ekranami typu e-Ink. Tym razem producent proponuje urządzenie działające pod kontrolą systemu Android 4.1, które wyróżnia dotykowy ekran o przekątnej 7” i rozdzielczości 1280x800, wykonany w technologii IPS, zapewniającej bardzo kontrastowy obraz i wierne oddanie palety barw niezależnie od kąta patrzenia. Tablet wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1.5Ghz, wspomagany przez szybki układ grafiki 3D i pamięć 8GB

SURFpad2 oferuje dostęp do marketu aplikacji Google Play z tysiącami płatnych i darmowych programów rozszerzających funkcjonalność. Dla wygody użytkownika producent fabrycznie zainstalował szereg aplikacji umożliwiających m.in. odtwarzanie plików multimedialnych oraz wygodne czytanie elektronicznych książek i dokumentów. Urządzenie ma wbudowaną mocną baterię 4000mAh i waży zaledwie 300g, co przy grubości nie przekraczającej 10mm gwarantuje dużą mobilność i wygodę, także podczas wielogodzinnej pracy.

PocketBook SURFpad2

Tablet PocketBook SURFpad2 należy do przystępnego cenowo segmentu urządzeń dostępnych dla szerokiego grona odbiorców poszukujących produktów o wysokiej wydajności i dobrym stosunku jakości do ceny. Sercem tabletu jest wydajny, dwurdzeniowy procesor Rockchip taktowany zegarem 1.5Ghz, któremu towarzyszy - także dwurdzeniowy - układ grafiki 3D Mali-400. Szybka pamięć podręczna standardu DDR3 ma pojemność 1GB, a pamięć na dane oraz programy - 8GB z możliwością rozszerzenia przez karty pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32GB. Parametry i osiągi SURFpada oznaczają, że bez większych problemów można na nim uruchomić znakomitą większość dostępnych na rynku aplikacji oraz gier, a także swobodnie korzystać z wielozadaniowości oferowanej przez system Android 4.1.

Ważnym dla każdego użytkownika elementem wpływającym na jakość i komfort obsługi jest ekran. SURFpad2 posiada wyświetlacz o przekątnej 7” o dużej rozdzielczości 1280x800 pikseli, zapewniający odpowiedni kontrast i wysoką szczegółowość wyświetlanego obrazu. Znakomicie nadaje się do oglądania zdjęć i do przeglądania stron WWW oraz dokumentów tekstowych, zapewniając dobrą czytelność prezentowanych informacji, także przy stosowaniu małej czcionki. Ekran wykonany został w technologii IPS, która gwarantuje wierne oddanie pełnej palety barw i relatywnie stałą jakość niezależną od kąta patrzenia. Dzięki temu możliwa jest – przykładowo - bezproblemowa prezentacja zdjęć czy filmów kilku osobom naraz.

PocketBook SURFpad2 2

Interfejsy i złącza, w które wyposażono tablet, obejmują wbudowaną kartę wi-fi standardu 802.11bgn, dwukierunkowe złącze USB oraz wyjście HDMI pozwalające na podłączenie odbiornika TV i przeniesienie obrazu na duży ekran. SurfPad2 posiada także kamerę VGA umieszczoną obok ekranu, standardowe złącze słuchawkowe, mikrofon oraz stereofoniczne głośniki.

Akumulator nowego SURFpada ma pojemność 4000mAh, a smukła obudowa urządzenia o grubości poniżej 10mm waży ok. 300g.

Cena detaliczna PocketBook SURFpad2 wynosi 499 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door. Dostępne są urządzenia w kolorze ciemnoszarym, czerwonym i ciemnoniebieskim, przy czym opcje kolorystyczne dotyczą tylnej części SURFpada, front pozostaje czarny. Wszystkie urządzenia marki PocketBook dystrybuowane w sieci handlowej Human Media objęte są promocją, w ramach której nabywcy otrzymują pakiet 600 darmowych eBooków oraz zniżki na zakupy e-książek w księgarni BezKartek.pl.

blog comments powered by Disqus
SURFpad2 – wydajny i poręczny tablet w przystępnej cenie
Autor: Łukasz