PODPOWIEDZI:

Malutkie Roboty-Siłacze

Malutkie Roboty-Siłacze

Innowacji w temacie robotów ciąg dalszy. Inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda stworzyli bowiem malutkie robociki, które mogą przenosić dużo cięższe od siebie rzeczy.

Inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda mogą pochwalić się niezłym wyczynem. Skonstruowali oni bowiem serię malutkich robotów, które radzą sobie z przenoszeniem przedmiotów od masie wielokrotnie większej od nich samych.


Telewizory TANIEJ w Media Markt

Warto dodać, że roboty nie wykorzystują sztucznych mięśni, a specjalne kończyny wzorowane na gekonach, dzięki którym urządzenia przylepiają się do danej powierzchni.

Przechodząc do konkretów, robot o masie 9 gramów, który potrafi wspinać się po ścianie, przeniósł obiekt ważący ponad 1 kilogram!

Najmniejszy robot - o masie zaledwie 20 miligramów (zbudowano go pod mikroskopem) - poradził sobie z ciężarem wynoszącym około 500 miligramów. Był to konkretniej spinacz.

Roboty Jak Ludzie - Bać Się Czy Podziwiać?

Najsilniejszy jest jednak pewien robot o masie 12 g, który przeniósł przedmiot ważący około 2 tysiące więcej od niego! Porównując to do człowieka, osoba ważąca 100 kg musiałaby podnieść 200 tysięcy kilogramów! Jest to oczywiście niemożliwe, chyba, że mamy tu jakiegoś Supermena?

Zobaczcie filmik, który pokazuje te niezwykłe roboty:

Jeżeli te maszyny będą sukcesywnie powiększane, to mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie, np. w budownictwie lub przy tworzeniu jakiś wielkich obiektów.

blog comments powered by Disqus
Malutkie Roboty-Siłacze