PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Roboty Jak Ludzie - Bać Się Czy Podziwiać?

Roboty Jak Ludzie - Bać Się Czy Podziwiać?

Rozwój robotów jest już w zasadzie nieunikniony. Masa korporacji i firm pracuje w tej branży i marzy o coraz to lepszych robotach. Powstają już prototypy humanoidów, które wydają się być rewolucyjne.

Hanson Robotics to amerykańska firma, która napędza rozwój robotyki. Wspomniane przedsiębiorstwo ma na swoim koncie sporo ciekawych robotów, które coraz bardziej przypominają człowieka.

Ich humanoidy potrafią nawet odpowiadać na pytania czy odpowiednio reagować na różne sytuacje. Przykładem jest tu robot Han, który zachowuje się praktycznie jak człowiek. Zobaczcie sami:

Tego typu maszyny mogą nawet reagować na mimikę twarzy człowieka i zachowywać się przy tym bardzo naturalnie.


Ekspresy do Kawy

Niezwykłym pomysłem było też stworzenie robota, który przypomina Alberta Einsteina. Potrafi on chodzić, po zamontowaniu głowy do reszty ciała. Napędzany jest wyłącznie bateriami. Spójrzcie, jak się prezentuje:

Swoją drogą, ciekawe, jak naukowiec zareagowałby na tak szybki rozwój robotów, gdyby żył? Myślicie, że byłby zadowolony widząc swojego sobowtóra w postaci robota?

Czekam tylko na testy, aż ktoś stworzy robota do złudzenia przypominającego człowieka i wypuści na miasto, sprawdzając, czy ludzie poznają, że jest to tylko maszyna.

Czy Bill Gates Boi Się Sztucznej Inteligencji?

Tego typu roboty mogą jednak przerażać, bo coraz bardziej upodabniają się do nas. Nie chodzi tu jedynie o ich wygląd, ale również o mimikę, zachowanie czy reakcję.

Podziwiać to i czekać na kolejne rewolucje czy może obawiać?

blog comments powered by Disqus
Roboty Jak Ludzie - Bać Się Czy Podziwiać?