PODPOWIEDZI:

Czy Bill Gates Boi Się Sztucznej Inteligencji?

Czy Bill Gates Boi Się Sztucznej Inteligencji?

Rozwój sztucznej inteligencji wciąż idzie do przodu. Za jakiś czas, maszyny i roboty mogą być praktycznie wszędzie. Wiele znanych osobistości obawia się jednak takiego obrotu sprawy. Dołączył do nich Bill Gates.

Bill Gates to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Jest on między innymi założycielem firmy Microsoft, która daje mu każdego dnia ogromne zyski. Gates musiał być jednak wielkim wizjonerem i człowiekiem niezwykle kreatywnym, by dojść do miejsca, w którym obecnie jest.

Warto więc wiedzieć, co Gates ma do powiedzenia w kwestii szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji. Roboty i maszyny mają bowiem w przyszłości pracować w wielu zawodach czy pomagać nam na każdym kroku. Ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone, ale czy na pewno takie bezpieczne?

Wiele sławnych osób ostrzegało już przed sztuczną inteligencją, obawiając się złego zarządzania nią. Warto wymienić tu chociażby Stephena Hawkinga - wybitnego astrofizyka. Elon Musk - założyciel SpaceX, Tesla Motors czy PayPal - wpłacił nawet 10 milionów dolarów na program, który bada sztuczną inteligencję pod kątem szkodliwości dla człowieka.

Okazuje się, że stanowisko Billa Gatesa jest bardzo podobne. Zobaczcie co założyciel Microsoftu powiedział na ten temat:

- Jestem w obozie osób zaniepokojonych sztuczną inteligencją. Na początku maszyny będą nam pomagać, wykonywać sporo pracy i nie będą cechować się superinteligencją. To będzie owocny okres, ale tylko jeżeli będziemy nimi dobrze zarządzać. Kilka dekad później sztuczna inteligencja stanie się jednak tak silna, że okaże się problemem dla ludzi. Zgadzam się z Elonem Muskiem i innymi; nie rozumiem natomiast, dlaczego opinia społeczna nie jest tym zaniepokojona.

Czy Sztuczna Inteligencja Przewyższy Kiedyś Człowieka?

A jakie jest Wasze zdanie na temat sztucznej inteligencji? Entuzjastycznie do niej podchodzicie czy obawiacie się jej, mając przed oczami wiele scen z filmu "Terminator"?

blog comments powered by Disqus
Czy Bill Gates Boi Się Sztucznej Inteligencji?