PODPOWIEDZI:

Czy Sztuczna Inteligencja Przewyższy Kiedyś Człowieka?

Czy Sztuczna Inteligencja Przewyższy Kiedyś Człowieka?

Uzależnienie człowieka od maszyn, technologii czy internetu jest już bardzo duże. W przyszłości może być jeszcze większe. Są nawet wizje tego, by człowiek mógł żyć jako cyborg czy komputer. W naszym newsie przeczytacie więcej o tej tematyce.

Nastają czasy, w których dawne filmy sci-fi coraz bardziej przypominają rzeczywistość lub nadchodzą przyszłość. Wielu twierdzi, że pojawienie się zaawansowanej sztucznej inteligencji to tylko kwestia czasu. Możliwe, że będziemy w stanie nawet przenieść naszą świadomość do jakiejś maszyny czy komputera.

Milion Dolarów Dla Geniusza! Sprawdź O Co Chodzi

Znany futurolog John Smart twierdzi, że w niedalekiej przyszłości, każdy kto istnieje w sieci będzie miał cyfrową wersję swojej osobowości. Rosyjski miliarder Dmitrij Itskow chce w przyszłości przenieść swoją świadomość do "ciała" cyborga, by w ten sposób stać się nieśmiertelnym.

cyborg

To wszystko brzmi wręcz nierealnie, ale nawet Stephen Hawking uważa, że nasza świadomość wcale nie musi być zamknięta w ludzkim ciele, a można ją nawet przenieść do komputera. Obecnie jest to jednak nie możliwe, ale nowe technologie wciąż idą do przodu.

Wracają do cyfrowego bliźniaka, John Smart uważa, że będzie mógł on pełnić funkcje osobistej sekretarki lub reprezentanta w trakcie spotkania. Przejawiać ma wszystkie nasze cechy charakteru i podejmować samodzielne decyzje. Stanie się swego rodzaju kopią zapasową naszej świadomości.

Wspomniany futurolog twierdzi, że za około 30 lat sztuczna inteligencja przewyższy intelektualnie człowieka. Co jednak, gdy maszyny, roboty oraz komputery postanowią zawładnąć naszym światem?

robot

blog comments powered by Disqus
Czy Sztuczna Inteligencja Przewyższy Kiedyś Człowieka?