PODPOWIEDZI:

Milion Dolarów Dla Geniusza! Sprawdź O Co Chodzi

Milion Dolarów Dla Geniusza! Sprawdź O Co Chodzi

Świat nauki potrafi zaskakiwać swoimi osiągnięciami, ale wciąż jest sporo aspektów, które wydają się być nie do przeskoczenia. Jednym z nich jest długość naszego życia. Jeżeli ktoś znajdzie sposób na jego efektywne wydłużenie, może zgarnąć aż milion dolarów! Chcecie poznać szczegóły? Przeczytajcie poniższego newsa!

Wybitnych naukowców na naszym świecie nie brakuje, ale wciąż jest mnóstwo zagadnień, które wymagają rewolucji. Jeżeli chcecie zapisać się na kartach historii, a jednocześnie zgarnąć milion dolarów, to zainteresujcie się inicjatywą i nagrodą Palo Alto Prize.

O co konkretnie chodzi? Co trzeba zrobić? Grupa naukowców z Palo Alto przygotowała okrągły milion dolarów dla osoby, która powstrzyma procesy starzenia. Wydaje się to być nierealne, ale mnóstwo naukowców próbuje w tej kwestii coś wskórać. Nawet Google ma podobną inicjatywę, która nosi nazwę Calico.

O tym, że niemożliwe wcale nie musi takie być, dowodzi fakt, że zgłosiło się już 11 zespołów z całego świata, które mocno pracują nad powstrzymaniem procesów starzenia.

geny

Każdy medal ma jednak dwie strony. Tego typu projekty mają spore grono krytyków. Głównym aspektem jest zmierzanie do programowania ludzi idealnych. Dochodzi do tego manipulacja genami oraz kwestie religijne. Warto jednak spróbować, bo zagadnienie jest bardzo ciekawe. Ciężko sobie jednak wyobrazić, by każdy z nas żył wiecznie. Do tej pory, takie wizje istniały tylko w filmach sci-fi.

Gotowanie Na Tablecie? Zobacz Kuchenny Sprzęt Przyszłości!

Jedno jest pewne - prace nad naszymi genami były, są i będą. Na razie nie ma tu jednak większych rewolucji, ale powyższe inicjatywy dowodzą, że w przyszłości może się to zmienić. A czy Wy jesteście zwolennikami takich badań czy uważacie je za zbędne? Może sami interesujecie się taką tematyką i chcielibyście przejść do historii oraz się obłowić?

blog comments powered by Disqus
Milion Dolarów Dla Geniusza! Sprawdź O Co Chodzi