PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do streamowania |TOP 3|

Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków Intel SSD 330

Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków Intel SSD 330

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię dysków Intel Solid-State Drive 330 (Intel SSD 330) z interfejsem SATA o przepustowości 6 gigabitów na sekundę (Gb/s), które dzięki przystępnej cenie pozwalają konsumentom skorzystać z zalet technologii SSD.

Seria Intel SSD 330 oferuje entuzjastom PC o ograniczonym budżecie markowy produkt, który łączy wysoką intelowską wydajność i jakość. Nowe dyski SSD, dostępne w wersjach o najpopularniejszych pojemnościach 60 gigabajtów (GB), 120 GB i 180 GB, zwiększają ogólną wydajność i skracają czas reakcji systemu w szerokiej gamie zastosowań.

„Wymiana dysku twardego na SSD to najlepsza możliwa modernizacja istniejącego komputera, a seria Intel SSD 330 oferuje użytkownikom najnowszą technologię SSD za rozsądną cenę — powiedział James Slattery, dyrektor ds. klienckich produktów SSD w Intel Non-Volatile Memory Solutions Group. — Za sprawą rygorystycznego procesu testów seria Intel SSD 330 oferuje użytkownikom dużą szybkość za znakomitą cenę, a dodatkowymi argumentami na jej korzyść są proces produkcyjny światowej klasy, niezawodność i pomoc techniczna”.

W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków twardych (HDD) z obracającymi się talerzami i ruchomymi częściami, dyski SSD stanowią bardziej wytrzymałe i energooszczędne rozwiązanie pamięciowe, radykalnie zwiększające wydajność systemu we współczesnych aplikacjach, które intensywnie korzystają z interfejsów wejścia-wyjścia (I/O). Dyski Intel SSD 330 zawierają 25-nanometrową pamięć NAND typu multi-level cell (MLC). Interfejs SATA 6Gb/s podwaja przepustowość bieżących stacji Intel SSD 320 SATA 3Gb/s, przyspieszając transfer danych za sprawą sekwencyjnego odczytu do 500 megabajtów na sekundę (MB/s) oraz sekwencyjnego zapisu do 450 MB/s. Liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) sięga 22 500 przy losowym odczycie i 33 000 przy zapisie, znacznie więcej niż w przypadku typowego konsumenckiego dysku twardego, co przyspiesza reakcje aplikacji i systemu.

Intel SSD 330 angled

Intel oferuje szeroką gamę dysków SSD w czterech rodzinach produktów. Rodzina Intel SSD 300 to dyski konsumenckie klasy podstawowej przeznaczone dla masowego użytkownika. Rodzina Intel SSD 500 to bardziej funkcjonalne, wydajniejsze konsumenckie stacje SSD dla entuzjastów komputerów i gier. Rodziny Intel SSD 700 i Intel SSD 900 są przeznaczone do zastosowań w centrach danych.

Dyski Intel SSD 330, jako zamiennik wolniejszych dysków twardych, mają standardowy format 2,5 cala/9,5 mm. Można ich używać jako drugiego dysku w stacjonarnych komputerach PC w celu przyspieszenia rozruchu systemu i zwiększania wydajności aplikacji albo zamiast tradycyjnego dysku w notebookach.

Dyski Intel SSD 330, dostępne od dziś w sklepach detalicznych i internetowych na całym świecie, są oferowane w następujących cenach dla dystrybutorów: 89 dol. za model 60 GB, 149 dol. za model 120 GB oraz 234 dol. za model 180 GB. Są również objęte 3-letnią ograniczoną gwarancją.

blog comments powered by Disqus
Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków Intel SSD 330
Autor: Łukasz