PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Raspberry Pi 2 - Filigranowy Komputer Z Windowsem 10

Raspberry Pi 2 - Filigranowy Komputer Z Windowsem 10

Raspberry Pi 2 to niezwykle ciekawy i innowacyjny komputer, choć na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda na urządzenie mogące zastąpić deskopa. Wszystko za sprawą malutkich rozmiarów. Ciekawa jest też cena tego sprzętu. Szczegóły znajdziecie w newsie.

Technologia zadziwia nas na każdym kroku. Co bowiem powiedzieć na to, że za około 130 zł będziemy mogli zakupić komputer wyposażony w Windowsa 10? Jeszcze większym zaskoczeniem może być to, że owy komputer zmieścimy w jednej dłoni.

Nierealne? Okazuje się, że wcale nie. Dowodem na to jest malutki komputer Raspberry Pi 2. Dysponuje on procesorem ARMv7 z czterema rdzeniami o taktowaniu 900 MHz. Oprócz tego, mamy między innymi 1 GB pamięci RAM, port ethernet 10/100, port USB i czytnik kart SD. Urządzenie ma kosztować zaledwie 35 dolarów!

Przełom W Prognozach Pogody - Powstaje Superkomputer

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Raspberry Pi 2 będzie wyposażony w Windowsa 10, ale nie wiadomo na razie, w którą konkretną wersję. Oczywiście, omawiany sprzęt nie obsłuży wszystkich programów dla Windowsa 10, ale jak na swoją cenę i tak ma całkiem spore możliwości. Zobaczcie sami jak wygląda ten innowacyjny komputerek:

A co Wy sądzicie o tym urządzeniu? Jest warte zakupu?

blog comments powered by Disqus
Raspberry Pi 2 - Filigranowy Komputer Z Windowsem 10