PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jak dobrze złożyć komputer i uniknąć problemów - Poradnik

Przełom W Prognozach Pogody - Powstaje Superkomputer

Przełom W Prognozach Pogody - Powstaje Superkomputer

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że prognoza pogody się zupełnie nie sprawdziła? Takie rzeczy mogą totalnie zepsuć wyjazd gdzieś. Być może przyszłość przyniesie zmiany w przewidywaniu pogody. Powstaje bowiem superkomputer, który ma się nie mylić.

Superkomputer do przewidywania pogody może być dla nas bardzo pomocny. Zawsze będziemy wiedzieć czego spodziewać się w najbliższym okresie i czy planować gdzieś wyjazd, a może go przenieść.

Możliwości maszyny mają być ogromne. Komputer nazywa się Cray XC40 i będzie 13 razy szybszy od obecnie wykorzystywanego sprzętu. Ma ważyć aż 140 ton i mieć 480 tys. procesorów, które będą w stanie wykonać 16 trylionów operacji na sekundę. Imponujący wynik.

burza 2

burza

Cray XC40 ma początkowo pojawić się w mieście Exeter i przewidywać pogodę w Wielkiej Brytanii. Koszt jego budowy wynosi aż 97 milionów funtów! Prawdziwa fortuna, ale mimo tego, maszyna ma zostać wprowadzona do 2017 roku.

Lamborghini Huracán - supersamochód z superkomputerem

Warto też wspomnieć, że część operacji maszyna przeprowadzi już w przyszłym roku. Pogodynki z Wielkiej Brytanii mogą więc szukać już nowego zajęcia.

blog comments powered by Disqus
Przełom W Prognozach Pogody - Powstaje Superkomputer