PODPOWIEDZI:

Lamborghini Huracán - supersamochód z superkomputerem

Lamborghini Huracán - supersamochód z superkomputerem

Połączenie szybkiego, nowoczesnego samochodu od uznanej marki z komputerem o wysokiej wydajności musi być gwarancją sukcesu. Supersamochód Lamborghini Huracán jest przykładem tego. Ma zdumiewające osiągi, a na dodatek procesor Tegra 3 firmy NVIDIA.

Lamborghini Huracán to prawdziwy cud dla fanów motoryzacji. Samochód skrywa w sobie dziesięciocylindrowy silnik o pojemności 5,2 litra i mocy 610 koni mechanicznych czy węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Jest tu również karoseria z włókna węglowego i aluminium. Cena samochodu jest wysoka - 200 tysięcy dolarów - ale wymienione już zalety auta to nie wszystko.

Jest tu bowiem jeszcze wysokowydajny procesor Tegra 3 firmy NVIDIA. Odpowiada on za obsługę wyświetlacza TFT o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala. Owy ekran, umieszczony jest bezpośrednio przed oczami kierowcy. Jest to bardzo innowacyjne i zarazem przydatne rozwiązanie.

Lamborghini Huracán

Warto wspomnieć, że wystarczą zaledwie 3,2 sekundy, aby Huracán osiągnął 100 km/h. Cyfrowy prędkościomierz nie zawodzi, dzięki wydajności procesora i nadąża za zawrotną prędkością - Tegra generuje obraz z prędkością 60 klatek na sekundę.

Przełom dla motocyklistów - kurtka z poduszką powietrzną

Trzeba też zaznaczyć, że to sam kierowca decyduje co zobaczy na swoim wyświetlaczu. Jest tu bowiem parę trybów pracy:

  • Tryb mieszany dodaje okno funkcji informacyjno-rozrywkowych, jak np. trójwymiarowa mapa okolicy.

  • Try kierowcy to z kolei tryb, w którym mamy duży obrotomierz lub prędkościomierz oraz szereg ważnych informacji os tanie naszego pojazdu - poziom paliwa czy temperaturę w chłodnicy.

  • Tryb informacyjno-rozrywkowy wyróżnia się mapą, ale wszystkie informacje na temat pojazdu są wciąż czytelne i widoczne na krawędzi wyświetlacza.

Lamborghini Huracán 2

Współpraca firm Lamborghini i Nvidia zaowocowała więc supersamochodowem z wydajnym procesorem i wieloma innowacjami.

blog comments powered by Disqus
Lamborghini Huracán - supersamochód z superkomputerem