PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Audio Pro A26 - Funkcjonalne kolumny aktywne

Falcon Heavy - Powstanie Najpotężniejsza Rakieta

Falcon Heavy - Powstanie Najpotężniejsza Rakieta

SpaceX planuje stworzyć najpotężniejszą rakietę w historii lotów kosmicznych, która znacznie pomoże w wielu ważnych misjach. Powstała również ciekawa animacja dotycząca jej. Szczegóły znajdziecie w poniższym newsie.

SpaceX ma kolejny ważny projekt do zrealizowania. Tym razem chodzi o rakietę Falcon Heavy, która ma być najpotężniejszą w historii lotów kosmicznych. Ładowność na poziomie 53 tysięcy kilogramów robi spore wrażenie.

Głównym zadaniem rakiety będzie transportowanie na orbitę ciężkich ładunków, czyli przede wszystkim satelitów czy sond kosmicznych. Ciekawą sprawą jest to, że najważniejsze elementy rakiety będzie można odzyskać i wykorzystać ponownie. Skutecznie obniży to koszty misji kosmicznych, a są one przecież zwykle bardzo wysokie.

Testy Falcon Heavy mają zacząć się już w tym roku, a jej start może odbyć się najwcześniej w 2016 roku. Na razie zostaje nam podziwianie świetnej animacji, która dotyczy omawianej rakiety. Zobaczcie sami:

Warto wspomnieć, że rakieta ma również dostarczać szybkie łącza internetowe subskrybentom usługi ViaSat Exed Internet, a także transportować mnóstwo małych satelitów, które posłużą do tworzenia kosmicznego internetu, o którym już pisaliśmy na naszym portalu.

Szybki Internet Nawet Na Marsie - Spora Inwestycja Google

Plany bardzo ambitne, ale również kosztowne i dość trudne do wykonania. Wierzę jednak, że SpaceX podoła zadaniu i zbuduje rewolucyjną rakietę Falcon Heavy.

blog comments powered by Disqus
Falcon Heavy - Powstanie Najpotężniejsza Rakieta