PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Wydajnych smartfonów do 900 zł (2018)

Kuloodporny Materiał Przyszłości - Czy Powstaną z Niego Nowoczesne Smartfony?

  • Dodano: 3 lata, 9 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Kuloodporny Materiał Przyszłości - Czy Powstaną z Niego Nowoczesne Smartfony?

Czy coś może być lekkie, przeźroczyste, a do tego niezwykle wytrzymałe i kuloodporne? Okazuje się, że tak. Trwają bowiem prace nad pewnym innowacyjnym materiałem. Szczegóły w poniższym newsie.

Naukowcy z US Naval Research Laboratory znów mają powód do dumy. Stworzyli bowiem pewien innowacyjny materiał o niesamowitych właściwościach.

Chodzi konkretnie o syntetyczny spinel, któremu można nadać dowolny kształt. Warto zaznaczyć, że jest on również przeźroczysty i kuloodporny.


Zobacz PROMOCJE na Telewizory z rabatami do 1300 zł

Skutecznie chroni przed pociskami i erozją. Waży stosunkowo niewiele, szczególnie w porównaniu z dzisiejszymi szybami kuloodpornymi.

Zastosowanie syntetycznego spinelu może być ogromne. Niektórzy twierdzą, że może on w przyszłości posłużyć do tworzenia smartfonów nowej generacji. Taki sprzęt na pewno przetrwałby niejeden upadek.

Niesamowity Gadżet - Laserowa Rękawica

Omawiany materiał przepuszcza także światło w zakresie podczerwieni. Nada się pewnie do wielu wojskowych zastosowań, choć ja bardziej czekam na wspomniane wcześniej smartfony, które mogłyby zrewolucjonizować ten rynek - przynajmniej w kwestii ogromnej wytrzymałości.

blog comments powered by Disqus
Kuloodporny Materiał Przyszłości - Czy Powstaną z Niego Nowoczesne Smartfony?
Autor: Łukasz