PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Battlefield V – Powtórka z rozrywki!

Roland Garros na żywo w 3D

Roland Garros na żywo w 3D

Panasonic i Francuska Federacja Tenisa przeprowadzą transmisję turnieju tenisa ziemnego w 3D na żywo, we współpracy z Orange we Francji i Eurosport w pozostałych krajach Europy. Firma Panasonic ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Francuską Federacją Tenisa FFT (Fédération Française de Tennis), oraz spółkami Orange i Eurosport, która zaowocuje wysokiej jakości transmisją 3D turnieju French Open Roland Garros. Będzie to pierwszy wielodniowy turniej sportowy w Europie transmitowany na żywo w 3D.

Roland Garros, który będzie mieć miejsce od 23 maja do 6 czerwca 2010 roku, jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w sportowym kalendarzu i turniejem tenisowym z najszerszą publicznością telewizyjną w Europie. Po raz pierwszy w historii mieszkańcy naszego kontynentu będą mieli szansę zobaczyć turniej w 3D w wybranych lokalizacjach doświadczając na telewizorze wrażeń zarezerowanych zwykle dla osób stojących przy samym korcie. Podczas turnieju French Open wszystkie mecze rozgrywane na korcie centralnym Court Philippe Chatrier będą filmowane i pokazywane na żywo w 3D.

3d

Transmisja 3D produkowana na miejscu podczas Roland Garros będzie przekazywana na żywo poprzez łącze ADSL i światłowód do abonentów Orange we Francji poprzez dedykowany kanał telewizyjny Orange. Dodatkowo dzięki profesjonalnym kamerom zapewnianym przez Panasonic, Orange będzie mogło filmować w trzech wymiarach za kulisami mistrzostw oraz tworzyć dedykowane reportaże 3D na miejscu. Po turnieju zostanie wyprodukowany film dokumentalny w 3D, który wyemituje kanał telewizyjny Orange.

Viera Full HD 3D

Laurent Abadie, CEO i Prezes firmy Panasonic Europe powiedział: “Wprowadzenie do sprzedaży naszego pierwszego 50-calowego telewizora Viera Full HD 3D oraz odtwarzaczy Blu-ray rozpocznie tej wiosny nową erę domowej rozrywki. Współpraca pomiędzy Panasonic, Orange, Eurosport oraz FFT jest znaczącym krokiem naprzód by pokazać jak fascynujące są nie tylko hollywodzkie hity, ale też wydarzenia transmitowane na żywo. Dlatego tak prestiżowe wydarzenie sportowe dostępne w 3D rozpali wyobraźnię widowni i zapewni plan przyszłego rozwoju transmisji trójwymiarowej.”

blog comments powered by Disqus
Roland Garros na żywo w 3D
Autor: Jacek Furtak