PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tablety do 1500 zł w 2019 roku |TOP 5|

Apple - iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch

Apple - iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch

Apple zaprezentował swoje nowe urządzenia, mowa o iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch. Nazwa mówi sama za siebie - urządzenia nie będą tanie. Przygotujcie portfele i z niecierpliwością czekajcie na premierę!

iPhone 6 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 4,7 cala w rozdzielczości 1334 x 750. Zaś iPhone 6 Plus, który jest "phabletem" z prawdziwego zdarzenia otrzyma ekran o przekątnej 5,5 w rozdzielczości 1920x1080.

Jailbreak iOS 7.1.2 W Kilku Prostych Krokach

Różnice między nimi są znikome, obydwa urządzenia wykorzystują nowy układ Apple A8. Producent dodał koprocesor M8 - ulepszoną wersję miniaturowego procesora odpowiedzialnego za analizowanie danych z czujników ruchu smartfonów.

iwatch_Apple

Nowe smartfony mają też, niezmiennie, 8-megapikselową matrycę w tylnym aparacie. iPhone 6 ma tzw. cyfrową stabilizację obrazu, a iPhone 6 Plus – optyczną stabilizację obrazu. Warto dodać, że oba smartfony nagrają wideo w rozdzielczości 1080p.

iPhone 6 w obu wersjach pojawi się z zainstalowanym systemem iOS8. Apple niestety nie poświęcił zbyt wiele uwagi na temat systemu.

Smartfony otrzymamy w trzech wersjach: 16GB, 64GB i 128GB i zapłacimy prawie tak samo, jak za iPhone 5s.

iPhone 6 w wersji 16 GB kosztuje 199 dolarów, 64 GB – 299 dolarów, a 128 GB – 399 dolarów.

Zaś za iPhone 6 Plus w wersji 16 GB zapłacimy 299 dolarów, 64 GB – 399 dolarów, a 128 GB – 499 dolarów.

Premiera zaplanowana jest na 19 września, a do końca roku smartfony mają być dostępne w 115 krajach. iOS 8 zostanie udostępniony 17 września.

iphone_6_wersje

Apple Watch to kolejne, bardzo ciekawe urządzenie zaprezentowane przez Apple. W znaczącym stopniu Apple Watch skierowany jest w stronę biżuterii. Prostokątny czasomierz z zaokrąglonymi rogami oraz metalową obudową wygląda bardzo elegancko i stylowo. Zegarek ma być nawet dostępny w mniejszej wersji, która kierowana jest do płci pięknej. Apple zapewnia, że nie mieli na uwadze zmniejszenia iPhone'a i dołączenia do niego paska.

Producent chwali się, że stworzył coś kompletnie nowego. W zegarku znajdziemy Siri, wbudowany głośnik czy bardzo wytrzymałe szafirowe szkło. Sprzęt wykorzystuje GPS z iPhone’a oraz ładowanie bezprzewodowe. Na razie brak informacji dotyczących baterii. Zbyt wiele nie wiadomo też na temat modułów łączności. Sprzęt współpracuje z iPhone’ami od piątki w górę.

Jedno jest jednak pewne - Apple Watch będzie niezwykle funkcjonalny i przyda się podczas wielu czynności, mimo, że nie obsługuje dotyku. Za sterowanie odpowiada pokrętło z boku obudowy. Brzmi zbyt staroświecko? Może i tak, ale w praktyce jest to genialne rozwiązanie, które zapewni komfort i intuicyjną obsługę. Dotykowa obsługa na małym ekranie smartwatcha nie jest przecież najlepszym rozwiązaniem.

Cena? 349 dolarów (od tej startuje). Na rynku pojawi się w roku 2015

Co jest najdziwniejsze? Nazwa: Watch Firma zrezygnowała z „i” na początku.

blog comments powered by Disqus
Apple - iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz Apple Watch
Autor: Dominik