PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Router Dla Kobiet w Ciąży - Czy Wi-Fi Szkodzi Zdrowiu?

  • Dodano: 2 lata, 10 miesięcy temu
  • Ocena: (1) (0)
Router Dla Kobiet w Ciąży - Czy Wi-Fi Szkodzi Zdrowiu?

Jesteście uzależnieni od Wi-Fi? Widzicie w tej łączności same zalety? Okazuje się, że może być tu pewna wada - promieniowanie elektromagnetyczne, którego obawiają się np. kobiety w ciąży. Powstają jednak urządzenia, które eliminują ten problem.

Na początku trzeba zaznaczyć, że temat szkodliwości Wi-Fi na organizm człowieka jest sporny. Niektóre badania pokazują, że emitowane promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe, choć Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi inaczej.


Sprawdź TOP 20 Najmocniejszych PowerBanków

Niektórzy mogą się jednak tym przejąć i dmuchać na zimne. Mowa w szczególności o kobietach w ciąży. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że Wi-Fi ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale niektórzy producenci na takie wieści postanowili zareagować.

czy wifi szkodzi zdrowiu?

Mowa o pewnej chińskiej firmie, która wprowadza na rynek router Qihoo 360 P1 z opcją "dla kobiet w ciąży". Cała filozofia tego sprzętu jest dość prosta. Router ma słabszy zasięg, ale dzięki temu ogranicza emisję promieniowania elektromagnetycznego aż o 70%. Coś za coś. Są oczywiście dostępne inne tryby, które zapewnią dużo sprawniejsze działanie i większy zasięg, ale nie zniwelują promieniowania.

wifi jednak szkodliwe?

Na temat omawianego routera szybko wypowiedziała się znana chińska firma Xiaomi, twierdząc, że Wi-Fi wcale nie szkodzi naszemu zdrowiu, a tryb dla kobiet w ciąży to zwykły chwyt marketingowy.

Ciężko na razie stwierdzić co jest tu prawdą. Ludzie na pewno nie zrezygnują z Wi-Fi, ale czy przestraszą się ewentualnej szkodliwości i zaczną masowo kupować urządzenia, które redukują promieniowanie elektromagnetyczne? Jak myślicie?

blog comments powered by Disqus
Router Dla Kobiet w Ciąży - Czy Wi-Fi Szkodzi Zdrowiu?
Autor: Łukasz