PODPOWIEDZI:

Mobilna Aplikacja, Która ma Wykrywać Depresje

Mobilna Aplikacja, Która ma Wykrywać Depresje

Depresja dopada sporo osób. Czasem kończy się ona bardzo tragicznie. Okazuje się jednak, że trwają pracę nad smartfonową aplikacją, która ma wykrywać wspomnianą chorobę.

W dzisiejszych czasach, a w szczególności w Polsce, łatwo wpaść w depresję. Nie ma co bagatelizować tego problemu, gdyż często prowadzi np. do samobójstw.

Już kiedyś słyszałem o projektach, które miały na celu tworzenie mobilnych aplikacji, które wykrywałyby wszelkie zaburzenia. Temat idzie do przodu, bo grupa amerykańskim naukowców właśnie przetestowała pewne narzędzie.

Ich aplikacja dokładnie analizuje sposób korzystania z danych komórkowychi potrafi wskazać, czy ktoś ma depresje. Testy przeprowadzone na 40 ochotnikach pokazały, że owa aplikacja ma aż 87% skuteczności.

Jak to wykazano? Ochotnicy najpierw wypełnili standardowe testy na depresje, a potem korzystali z aplikacji. Większość informacji się pokryła.

Skuteczność analizowania zachowań użytkownika i wskazywania jego schorzeń to jedno, ale co ze skutecznością przemawiania do niego? Czy jak smartfon powie nam, że mamy depresje i musimy udać się do specjalisty, to posłuchamy go?

blog comments powered by Disqus
Mobilna Aplikacja, Która ma Wykrywać Depresje