PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Niszczycielskie Magnesy Neodymowe

Niszczycielskie Magnesy Neodymowe

Czy wiecie, że zabawy magnesami neodymowymi mogą być całkiem niebezpieczne? Wszystko przez ich silne pole magnetyczne. W poniższym newsie macie ciekawy eksperyment ze wspomnianymi magnesami.

Nie wiem czemu, ale zawsze lubiłem bawić się magnesami. Wykorzystując ich pole magnetyczne można zresztą robić ciekawe eksperymenty.

Jeszcze ciekawiej, ale także dość niebezpiecznie, jest z magnesami neodymowymi, które imponują swoją siłą przyciągania. W "internetach" odnalazłem pewien filmik ze wspomnianymi magnesami. Sprawdźcie to:

Widzieliśmy cztery próby - jabłko, iPhone, cukierki i karton soku. Co ciekawe, najlepiej wyszło jabłko, które dość szczęśliwe wystrzeliło z dala od magnesów, nie ponosząc większych obrażeń, a nawet przyczyniło się w ten sposób do zniszczenia jednego z magnesów. Cały eksperyment nagrywały kamerki GoPro.

Ten Kabel USB Przetrwa Praktycznie Wszystko

Aż strach pomyśleć, jak mógłby skończyć palec między takimi magnesami. Patrząc na tak mocną siłę przyciągania, życzyłbym sobie żebyście z podobną siłą wracali do Videotestów i regularnie przeglądali nasze materiały.

blog comments powered by Disqus
Niszczycielskie Magnesy Neodymowe