PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telefony i powerbanki w Promocji

Metody Archiwizowania Danych - Stare Nie Znaczy Gorsze

Metody Archiwizowania Danych - Stare Nie Znaczy Gorsze

Zadajemy sobie pytanie, czy warto rezygnować ze starych sprawdzonych metod przechowywania danych? Co mają do zaoferowania nowinki technologiczne? Chcesz wiedzieć? szczegóły w tym newsie.

Tak jak niegdyś płyta CD zastąpiła dyskietkę, tak dziś do łask nabywców wkradają się dyski blu-ray, karty SSD czy pendrive’y. Stara technologia nie zawsze musi oznaczać gorszą. Poliwęglanowe krążki pokryte różnymi substancjami, na których zapisane są informacje w postaci różnie odbijających światło rowków zaczęły podbijać rynek już w latach 70. Z kilkunastu różnych standardów, tak naprawdę przyjęły się przede wszystkim CD, DVD oraz Blu-ray. Prym wiedzie tutaj firma TDK.

Trudno uwierzyć w to, że płyty CD i DVD nadal są najbardziej uniwersalnymi nośnikami W obliczu możliwości nagrania kilku godzin filmu w HD na blu-ray’u czy taniej eksploatacji kart SSD. Jednak to właśnie płyty CV i DVD ciągle wiodą prym. Dyski optyczne bardzo łatwo uszkodzić, wiele do życzenia pozostawia też ich odporność na starzenie, jednak, na dzień dzisiejszy jest to jedna z najtańszych metod przechowywania małej ilości danych.

O pamięci flash można myśleć jak o kolejnej rewolucji cyfrowego zapisu danych, będącej swoistym następstwem miniaturyzacji urządzeń elektronicznych. W małym urządzeniu zapiszemy mnóstwo danych potrzebnych nam w pracy czy też na uczelni. Jest to bardzo uniwersalna opcja dla każdego. To technologia bardzo trwała i bardzo pojemna.

Najlepsze dyski SSD! Wejdź tutaj!

Zastanawiając się nad wyborem pamięci o nieco większych pojemnościach, nie można zapomnieć o tradycyjnych dyskach twardych, czyli pamięciach magnetycznych. Dyski HDD charakteryzują się ogromnymi pojemnościami, coraz większą szybkością oraz ceną, która wciąż jest znacznie niższa od dysków SSD. Dyski twarde są więc doskonałymi magazynami dużej ilości danych. Za niską cenę umożliwiają przechowanie nawet kilku TB danych. Jest tyle opcji przechowywania swoich danych, że każdy znajdzie coś dla siebie.

blog comments powered by Disqus
Metody Archiwizowania Danych - Stare Nie Znaczy Gorsze