PODPOWIEDZI:

Huawei MateBook jako odpowiedź na MS Surface

Huawei MateBook jako odpowiedź na MS Surface

Mamy już pierwsze premiery na tegorocznych targach MWC w Barcelonie. Jako jeden z pierwszym swoje nowości zaprezentowała firma Huawei.

Zamieszanie na rynku powinien zrobić „konwertowalny komputer”, czyli Huawei MateBook. Chińczycy prezentując swój nowy model potwierdzili chęć dominacji rynku komputerów. 

Czym charakteryzuje się Huawei MateBook?

HUAWEI MATEBOOK?
Ponoć ma być po prostu przyjemny w użytkowaniu (informacje nie potwierdzone :)) dzięki m.in. metalowej obudowie unibody i wyglądzie. Dodatkowo Huawei MateBook został wyposażony w bardzo dobry wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli, o przekątnej 12 cali. Ekran w urządzeniu zajmuje aż 84% całej powierzchni komputera.

Bieżące informacje z MWC 2016. Zobacz naszą relację >>


Olbrzymią przewagą Huawei MateBook ma być akumulator o pojemności 4430 mAh, dzięki któremu urządzenie ma działać 10 godzin bez ładowania. Producent wyposażył urządzenie w port microUSB oraz USB-C

HUAWEI MATEBOOK vs SURFACE 4
Jednostką napędzającą komputera jest procesor Intel Core M 6-tej generacji. Urządzenie będzie dostępne w wersjach oferujących procesory Intel Core M3, M5 oraz M7. Zatem komputer dedykowany jest osób szukajćacyh urządzenia do łagodnej codziennej pracy, a nie do trudnych zadań graficznych. Huawei MateBook pracuje na systemie Windows 10 w wersjach Home i Professional.
Huawei MateBook wyposażono w podświetlaną klawiaturę wyspową oraz przednią kamerą, która idealnie nadaje się do wideokonferencji. Urządzenie posiada również czytnik linii papilarnych.

Huawei MateBook będzie oferowany w wersji brązowej, czarnej, pomarańczowej oraz złotej. W zestawie niestety nie będzie klawiatury. W przeciwieństwie do rysika MatePen, który znajdzie się w standardowym wyposażeniu.  Rysik ten ponoć ma rozpoznawać 2048 poziomów nacisku. Oprócz podstawowej funkcji ma też być laserowym wskaźnikiem.

Huawei MateBook ma być bezpośrednim konkurentem dla Surface 4.

Cena urządzenia ma wynosić około 799 euro. W tej cenie otrzymamy następującą konfiguracje: procesor Core M3, 4GB RAM oraz SSD o pojemności 128 GB. 
Topowa wersja z procesorem Core M7, 8 GB RAM oraz SSD o pojemności 512 GB kosztuje aż 1799 euro.

blog comments powered by Disqus
Huawei MateBook jako odpowiedź na MS Surface