PODPOWIEDZI:

Google i Lenovo - bo do Tanga Trzeba Dwojga!

Google i Lenovo - bo do Tanga Trzeba Dwojga!

Projekt Tango to jeden z najbardziej wyczekiwanych rozwiązań na rynku mobilnym. Pojawi się on na urządzeniach konsumenckich już w 2016 roku. Po więcej szczegółów zapraszamy poniżej.

Firmy Google i Lenovo potwierdziły już, że pracują aktualnie nad nowymi aplikacjami. Pierwsze urządzenie z Projektem Tango ma pojawić się tego lata.

Czym jest sam Projekt Tango? To technologia, która wprowadza do urządzeń mobilnych nowe elementy budowy – specjalne sensory, kamery oraz oprogramowanie, których zadaniem jest skanowanie otoczenia i tworzenia z niego wirtualnego modelu 3D o szerokich możliwościach edycji.

Mówiąc krócej celem producentów jest stworzenie takiej technologii, która umożliwiłaby takie widzenie otoczenia jak w przypadku ludzkiego oka - sami przyznacie, że brzmi to nieźle.

Najlepsze Tablety, tylko tutaj!

Pierwszy Tablet z Projektem Tango wyposażony w aplikację GuidiGO pełnił funkcję wirtualnego przewodnika. Na ekranie użytkownik miał dostęp do całego planu muzeum oraz eksponatów - dzięki czemu użytkownik sam mógł sobie wyznaczać trasę, bądź też znaleźć ulubione dzieło sztuki - oczywiście wszystko jest w fazach testowania, lecz póki co przypadło to do gustu zwiedzającym.

Inną tego typu aplikacją jest Glympse, które prezentuje tzw: wirtualny obraz miejsca, w którym znajduje się użytkownik, a następnie możemy zlokalizować osobę, której poszukujemy i program pomoże nam wyznaczyć drogę do odnalezienia jej. Pierwsze urządzenie konsumenckie z Projektem Tango pojawi się na rynku w latem 2016 r.

blog comments powered by Disqus
Google i Lenovo - bo do Tanga Trzeba Dwojga!