PODPOWIEDZI:

Słów Kilka o Odgrzewanym Kotlecie, Czyli iPhonie 5se...

Słów Kilka o Odgrzewanym Kotlecie, Czyli iPhonie 5se...

Wszechobecny internet milczy odnośnie nowego flagowca od Apple, zaś wręcz kipi od newsów dotyczących stworzonego na nowo iPhone’a 5s pod nazwą… właściwie, to dopiero teraz możemy dowiedzieć się o nazewnictwie “odgrzewanego kotleta” giganta z Cupertino…

W sieci nie brakuje komentarzy, w których to ludzie doszukują się głębszego sensu bytu odnowionego iPhone’a 5s. Bowiem, po co wracać do czegoś, co już nie jest na topie? W dobie dzisiejszych czasów królują urządzenia z ekranami o przekątnej przekraczającej 5 - cali, a mniejsze słuchawki są traktowane jako typowy relikt przeszłości. Co dziwne, pomysłodawcy projektu rzekomo kierowali się prośbami oraz potrzebami ich klientów! 

Apple iPhone 5SE

Takie stanowisko firmy jest tym bardziej dziwne, kiedy sami fani produktów Apple nie widzą sensowności wznowienia produkcji iPhone’a 5s w nieco odnowionych “szatach”.

-------------------------------------------
Sprawdź aktualne ceny 

-------------------------------------------

Co prawda, pojawiają się głosy zaciekawienia nowym modelem, ale osobiście zaliczyłbym je do tych stanowiących znaczną mniejszość. Mimo wszystko, pragnę podzielić się dziś kilkoma informacjami odnośnie owego modelu ze wspomnianą mniejszością. ;)

Apple iPhone 5SE

Niemalże oficjalną informacją jest przede wszystkim data prezentacji nowego iPhone’a. Premiera iPhone 5SE odbędzie się na specjalnym Evencie, który nastąpić ma równo za dwa tygodnie. W ramach spotkania, producent przedstawić ma również nowego iPad’a.

Zobacz porównanie iPhone 6S vs iPhone 6

Gwoździem programu będzie sam iPhone, którego nazwa (bardzo prawdopodobnie) ma brzmieć: iPhone SE. Oznaczenie “SE” najpewniej w oznaczać będzie “Second Edition” lub też “Special Edition”. Możemy się jedynie domyślać, gdyż w tej kwestii również nie ma oficjalnego stanowiska. 

Premiera iPhone 5SE

Gdy już co nieco wiemy na temat nazewnictwa modelu oraz jego premiery, warto byłoby wspomnieć kilka słów odnośnie jego specyfikacji oraz…. wyglądu. Zdjęcie zamieszczone poniżej obrazuje model nowego iPhone’a w dość surowej postaci.

Jak będzie wyglądał iPhone 7

Zauważyć się da, iż słuchawka nie będzie znacząco różniła od szóstej odsłony jedynego smartfonu Apple’a. Sama specyfikacja również nie będzie znacząco odbiegała od tego, czego mieliśmy okazję doświadczyć za sprawą modelu “6s”. Spójrzmy jednak na same “bebechy”.

Specyfikacja Apple iPhone 5SE

Specyfikacja Apple iPhone 5SE:

  • Ekran: 4 - cale RETINA
  • Rozdzielczość: 1344x750
  • Procesor: Apple A9
  • RAM: 2 GB
  • ROM: 16 GB / 64 GB
  • Akumulator: 1642 mAh 
  • Aparaty: 5 mpx - front, 12 mpx  - główny
  • OS: iOS 9
  • CENA: od 400 do 500 USD

Teraz już wiemy, że smartfon nie będzie różnił się niemalże wcale od modelu szóstej generacji! Specyfikacja jest niemalże identyczna, za wyjątkiem kilku szczegółów. Dlaczego zatem Apple nie mógłby nazwać tego telefonu iPhone 6c? Czyżby nawiązanie do modelu poprzedniej generacji byłoby lepszym wyborem, niż kontynuowanie tej obecnej? No, właśnie. Potwierdzeniem  “kompaktowości” nowego iPhone’a jest brak posiadania przez niego czołowej funkcjonalności modelu “6s”, a konkretnie 3D Touch! Pomimo swych obaw dotyczących tej słuchawki, oczekuje z niecierpliwością 15 - ego marca.

-------------------------------------------
Sprawdź aktualne ceny 

-------------------------------------------

Mam nadzieję, że powtórzy się historia ostatniej galaktyki od Samsunga, kiedy to nikt z nas nie spodziewał się przysłowiowych fajerwerków! Wy drodzy czytelnicy, podzielcie się swoim zdaniem odnośnie tegoż modelu w komentarzach! ;)

blog comments powered by Disqus
Słów Kilka o Odgrzewanym Kotlecie, Czyli iPhonie 5se...