PODPOWIEDZI:

Wraca Moda na Zakrzywione Smartfony!

Wraca Moda na Zakrzywione Smartfony!

Pamiętacie ten, w którym na rynku smartfonowym pojawiła się niebywałą nowość technologiczna, zwana zakrzywionym ekranem? Co prawda, to cała bryła urządzenia była wygięta, ale siłą rzeczy to ekran przykuwał w większym stopniu naszą uwagę. Słuchawki tego typu miały pojawiać się coraz to częściej, a tu cisza. Jedyne co nam pozostało to taki Samsung Galaxy S6 Edge / Galaxy S7 Edge, ale… nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa!

Pierwszym oficjalnym “krzywym” smartfonem był “galaktyczny” Samsung Round. Model ten został zaprezentowany trzy lata temu, który charakteryzował się wówczas ponadprzeciętną specyfikacją oraz rzeczonym zakrzywieniem poprzecznym. Dość nietypowe rozwiązanie, ale w praktyce sprawdzało się całkiem nieźle. Telefon musiał nie przyjąć się na tyle dobrze, gdyż rok później jego duchowym spadkobiercą stał się Samsung Galaxy Note Edge, który otrzymał jedynie zakrzywioną po bokach matrycę ekranu. Zaś, sam telefon pozostał bez jakichkolwiek zakrzywień.

Poszukujesz dobrej płyty głównej dla gracza? Koniecznie sprawdź test płyty głównej od Asusa!


 

Zakrzywione modele Samsunga nie pozostały bez konkurencji na długo, gdyż swoimi pomysłami w stronę tego rozwiązania postanowił podzielić się LG. Przykładem tego był zaprezentowany w miesiąc po premierze Galaxy Round, LG G Flex! Tym razem smartfon również został specjalnie zakrzywiony, ale w orientacji horyzontalnej! Dzięki temu rozwiązaniu mogliśmy z łatwością dosięgać do górnej krawędzi ekranu o przekątnej 6 - cali! W porównaniu do konkurenta, LG G Flex cieszył się znacznie większą popularnością, czego efektem było wypuszczenie na rynek LG G Flex 2!

Zobacz najatrakcyjniejszą cenę modelu Huawei Mate S!


 

Zatem, do rywalizacji w tej zdecydowanej niszy dołączyć może chiński lider mobilnej technologii, Huawei! Tę informację zawdzięczamy wyliczeniom i niepotwierdzonym informacjom analityka o pseudonimie @Sun Changxu. Z informacji podanych przez niego wynika, że Huawei podobnie jak Chiński producent smartfonów Vivo, zajmie się stworzeniem zakrzywionego modelu. Komórka od Vivo (XPlay 5) stworzona została w myśł Edge’a od Samsunga, zaś Huawei stworzyć ma coś z goła odmiennego! Nie wykluczone jest pójście w ślady koreańskiego LG. Kto wie, być może ten Chiński gigant ma jakiś prekursorski pomysł?!

Szkoda tylko, że tak na ten czas tak niewiele wiemy na temat nowego projektu Huawei. Co mogę jeszcze wam zdradzić, to z pewnym prawdopodobieństwem rzeczonym modelem będzie Huawei Mate S 2! Firma niejednokrotnie dzieliła się z nami swoimi nietypowymi rozwiązaniami technologicznymi, właśnie przy pomocy słuchawek z rodziny “Mate”. Czyżby nadszedł czas na kolejną “małą” rewolucję? Czy dostrzegacie sens bytu tego typu urządzeń? Może ktoś z Was miał okazję używać podobne urządzenie i zechciałby podzielić się swoimi wrażeniami? 

blog comments powered by Disqus
Wraca Moda na Zakrzywione Smartfony!