PODPOWIEDZI:

Najnowsze Wyniki Testu Smartfonów! Xiaomi Zwycięzcą...

Najnowsze Wyniki Testu Smartfonów! Xiaomi Zwycięzcą...

Twórcy benchmarku AnTuTu właśnie opublikowali najnowsze wyniki wydajnościowe najpopularniejszych smartfonów pierwszego kwartału bieżącego roku! Nie kwestionowanym liderem tego starcia jest chiński gigant Xiaomi wraz ze swoim modelem, Xiaomi Mi 5! Niestety, ale zeszłoroczny lider, iPhone 6s spadł na trzecią pozycję…

Najnowsze dane uświadamiają nas, że prym Apple oraz Samsunga powoli się kończy. Już nie urządzenia tych dwóch marek stanowią największy udział w rynku mobilnym, a ich chińscy konkurenci. Dziś jednak nie spojrzymy poprzez pryzmat ilości sprzedanych egzemplarzy, a poprzez indywidualne możliwości sprzętowe konkretnych modeli. Te stawiają Xiaomi na pozycji lidera! Sami zobaczcie!

Xiaomi 5136875
Samsung Galaxy S7 Edge134599
iPhone 6s133781
Huawei Mate 891157
Meizu Pro 586322
Samsung Galaxy Note 583364
LETV Max81584
iPhone 680223
Vivo Xplay5 (Standard Edition)78454
Samsung Galaxy S676912

Najwyższy wynik wg testów benchmarku AnTuTu osiągnęło najnowsze dziecko Xiaomi, Mi 5. Model ten wywołał nie małe poruszenie już na tegorocznych targach MWC w Barcelonie! Świetny design, mocna specyfikacja oraz relatywnie niska cena, to cechy, które przemawiają za możliwą wygraną tego modelu w segmencie premium. Dlaczego? Nie oszukujmy się, ale duży ułamek kupujących zwraca uwagę właśnie na wydajność urządzenia. W tej kwestii najnowszy flagowiec Xiaomi nie ma sobie równych.


 

Tuż za nim plasuje się Samsung Galaxy S7 Edge, któremu brakuje do chińskiego konkurenta 2276 punktów! Nie jest to może kolosalna przepaść dzieląca obydwa modele, ale daje to do myślenia. Natomiast w nieco już gorszej pozycji znalazł się Apple wraz z iPhone’m 6S, którego dzieli od lidera już ponad 3 tys. punktów! Miejmy jednak na uwadze fakt, iż model ten miał premierę w zeszłym roku! Sytuacja ta może się diametralnie zmienić w momencie prezentacji iPhone’a 7! Choć z drugiej strony, smartfony od Apple nigdy nie należały do najwydajniejszych jednostek, mając wzgląd na konkurencyjne słuchawki z Androidem...

Szukasz taniego iPhone'a 6s? Sprawdź tę ofertę!


 

Wyniki przedstawione w benchmarku nie powinny być dla nikogo większym zaskoczeniem. Mobilni giganci z Państwa Środka już od ponad roku utwierdzają nas w przekonaniu, że znaczą więcej niżeli byśmy się tego spodziewali. Produkty chińskiego pochodzenia już nie są kojarzone z tandetą i podróbką, a z czymś naprawdę solidnym i w dodatku tanim! Czy jednak wzrost Chińskiej mobilnej potęgi stanie się wyznacznikiem powolnego końca takich firm jak Apple, Samsunga czy też LG? Czy klienci porzucą swoje przyzwyczajenia i skorzystają z ofert jakie proponuje im Xiaomi, Huawei czy Meizu? Jak sądzicie? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami odnośnie tego tematu w komentarzach! ;)

blog comments powered by Disqus
Najnowsze Wyniki Testu Smartfonów! Xiaomi Zwycięzcą...