PODPOWIEDZI:

Jakie soczewki są faktycznie w Huawei P9

Jakie soczewki są faktycznie w Huawei P9

Minęły już ponad dwa tygodnie od dnia, w którym Chiński gigant miał okazję zaprezentować nam swoje najnowsze dziecko, Huawie P9. Model wzbudził wielkie zainteresowanie poprzez umieszczenie przez twórców soczewek od niemieckiego producenta, Leica. Któż by nie zechciał posiadać flagowego smartfonu z elementami fotograficznymi pochodzącymi od takiej legendy? Jednak, w świetle ostatnich wydarzeń ekscytacja ta delikatnie mówiąc… opadła…

Smartfon Huawei P9 zdążył już trafić do kilku najbardziej znanych redakcji, które postarały się o dogłębny ogląd testowanego urządzenia. Okazuje się bowiem, że elementy aparatu nie zostały w żadnym stopniu stworzone przez wspomnianą niemiecką firmę! Ponadto, tworzeniem obu soczewek miała się zająć mało znana firma o nazwie Sunny Optical Technology. Czyżby jeden z największych graczy dopuścił się oszustwa na tak wielką skalę?! Zatem, co z napisem Leica na rewersie Huawei P9? Trafiło tam przypadkiem? 

Wiadomość jest tak wstrząsająca, że aż niewiarygodna! Firma ciesząca się ostatnio dużym poklaskiem i odnosząca nie małe sukcesy na poletku mobilnej technologii, dopuszcza się czegoś takiego? Co gorsza, inne redakcje także nie wykluczają braku zastosowania soczewek od Leica. Pojawiają się pewne spekulację mówiące o tym, iż współpraca tych dwóch firm opiera się jedynie na wykorzystaniu nazwy i loga niemieckiego producenta akcesoriów fotograficznych. Czy Huawei myślało, że nikt się nie dowie o przekręcie na taką skalę? Może w rzeczywistości to my daliśmy się omamić sprytnym reklamom modelu P9?


Chiński potentat odpiera zarzuty i utwierdza nas w przekonaniu, że aparaty występujące w modelach P9 oraz P9 Plus powstały w myśl współpracy obu firm. Szkoda tylko, ze producent nie wspomina nic na temat tego, kto dokładnie jest autorem zastosowanych soczewek! Może tak na prawdę Chińczycy zostali poinstruowani jak mają stworzyć cały mechanizm aparatu oraz oprogramowanie? Wszystko to ma jedynie spełniać standardy wyznaczane przez Leica? Bowiem, zdjęcia wykonywane przez P9 oraz P9 Plus prezentują się naprawdę profesjonalnie.

Jesteś zainteresowany omawianym smartfonem? Sprawdź jego najniższą obecnie cenę w systemie przedsprzedaży!Kto w tym “sporze” ma rację? Osoby doszukujące się produktu rzeczywiście stworzonego przez Leica, czy producent smartfonu, który stworzył główny aparat do P9 i P9 Plus w ramach nie do końca określonej współpracy? W tym momencie biję się odrobinę z myślami, ponieważ jestem za precyzyjnym określeniem producenta tego aparatu jak całość, ale również zadowala mnie świadomość wspaniałości tej funkcjonalności nowego flagowca od Huawei. Cóż, tego raczej nie będzie można odmówić producentowi z dalekiego wschodu. To jednak jest moje i całkowicie subiektywne zdanie. Co Wy sądzicie na ten temat? Jak to odbieracie? Zapraszam gorąco do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Jakie soczewki są faktycznie w Huawei P9