PODPOWIEDZI:

Samsung Stworzy Okrojoną Wersję Note’a 6?

Samsung Stworzy Okrojoną Wersję Note’a 6?

W tym roku oczekujemy już wręcz z niecierpliwością na premierę kolejnego arcy wydajnego phabletu od Samsunga. Swoimi podzespołami wręcz miażdży konkurencję, a ponad przeciętnych funkcjonalnościach już nie wspomnę! Jednakże w parze z tymi elementami idzie również wysoka cena, która może nie wszystkim odpowiadać. Co by się stało, gdyby tak delikatnie “wykastrować” Note’a 6 z pewnych udogodnień technicznych i sprzedać po niższej cenie? Zapraszam!

Następca “piątego” Note’a zapowiada się wręcz fenomenalnie. Wydajniejszy układ od tego, który możemy spotkać w S7, masę poprawionych “feature’ów” znanych nam z poprzedniego modelu, to jedynie wierzchołek góry lodowej zmian poczynionych przy projekcie Galaxy Note 6. Niestety, ale za taka klasę należy płacić i nierzadko dość słono, więc nikogo z nas nie zdziwi, gdy w dniu premiery pojawi się cena powyżej 3 tys. złotych! Na taki zakup nie wszystkich do końca stać, stąd też pomysł na stworzenie pewnego wariantu. 

W sieci pojawiły się plotki, jakoby Samsung miał w planach wydać na świat oskubaną z piórek wersję “Lite”. Ktoś pewnie pomyśli, że będzie to tzw. “miniacz” jak w przypadku pomniejszych modeli flagowych modeli. Nic bardziej mylnego! Model Lite Samsunga Galaxy Note 6 zostanie wyposażony w ten samy ekran z tym, że jego rozdzielczość spadnie do poziomu Full HD. Jeśli chodzi o procesor, to w miejsce Snapdragona 823 idealnie wpasuje się o nieco słabszych osiągach, Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530. Tego typu układ znajdziemy chociażby w tegorocznym S7! Ponadto, producent zamiast 6 GB umieści już tylko 4 GB pamięci RAM.

Poszukujesz wyjątkowych gogli VR? Ten produkt od Sony będzie dla Ciebie idealnym wariantem!


Wiele na to wskazuje, że reszta elementów nie ulegnie już zmianie. Wciąż będziemy mieć do czynienia z urządzeniem o aluminiowej obudowie. Wracając do zewnętrza urządzenia, warto przypomnieć, iż ujrzymy tam jeszcze aparaty o rozdzielczości 12 mpix i 5 mpix. Ten pierwszy będzie wsparty technologią OIS. Poza tym, Note 6 Lite będzie miał na wyposażeniu slot na kartę microSD do 256 GB, który rzekomo będzie służył za dodatkowy slot na kartę SIM! Z pewnością ten fakt ucieszy posiadaczy dwóch numerów telefonu. Jeśli chodzi o baterie, to w tej kwestii nie da się powiedzieć za wiele… praktycznie nic.

Chcesz kupić nowy telewizor, ale nie wiesz który? My Ci w tym pomożemy!Osłabiony wariant Note’a 6 może pozytywnie wpłynąć na odbiór tego urządzenia. Potencjalni kupujący będą mieli do wyboru wersje standardową oraz słabszą, ale za to w niższej cenie. Miejmy tylko nadzieję, że ta różnica nie będzie rzędu 200 czy 300 złotych, bo to mijałoby się z celem! Tak czy inaczej, co sądzicie o takim pomyśle? Czy to w ogóle dobry pomysł, żeby dodatkowo wypuszczać słabszy wariant? Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji! ;)

blog comments powered by Disqus
Samsung Stworzy Okrojoną Wersję Note’a 6?