PODPOWIEDZI:

Nvidia Shield Android TV Wreszcie w Polsce!

Nvidia Shield Android TV Wreszcie w Polsce!

Dosyć długo przyszło nam czekać na oficjalną premierę tej konsoli od Nvidii, ale ten dzień nastąpił! Po ponad roku opóźnienia możemy wreszcie kupić za w miarę rozsądne pieniądze konsolę, która nieźle wzbogaci nasze centrum rozrywki w salonie z dużym telewizorem! Czy produkt ten jest wart swej ceny? Czy spełni nasze najśmielsze oczekiwania? Sprawdźmy to!

Nvidia Shield Android TV miała swoją premierę pod koniec maja zeszłego roku. Czasu minęło sporo, a przecież konsola miała pojawić się na naszym rynku lada moment, czyż nie? Jak to jednak bywa z naszym rodzimym rynkiem, nie wszystko idzie tak ja powinno, a opóźnienia sięgają nierzadko nie dni, nie tygodni, nie miesięcy, a lat! Pytanie tylko, czy warto było tyle czekać? Czy Nvidia ma coś ciekawego do zaoferowania dla nas? Przekonajmy się!


 

Nvidia Shield Android TV wygląda na pozór jak typowa konsola stacjonarna. Od swoich konkurentów z Microsoftu i Sony różni się przede wszystkim znacznie mniejszymi gabarytami i co najważniejsze, systemem operacyjnym! Ten zainstalowany na urządzeniu to Android TV! Dzięki temu rozwiązaniu, nasz telewizor przeistacza się w małe centrum rozrywki! Bowiem, konsola umożliwia nam nie tylko ogrywanie znanych nam tytułów, ale również oglądanie materiałów publikowanych na łamach portalu Netflix!


Wracając jednak do gier. Rzecz jasna, do dyspozycji mamy całą gamę gier ze sklepu Google Play, ale również do tytułów nieco bardziej znanych z “blaszaków”, które będziemy ogrywać przy pomocy streamowania gier! Na serwerach Nvidii znajduje się całkiem pokaźna biblioteczka gier, które uruchomimy poprzez połączenie internetowe. Rzecz jasna, zaleca się posiadanie wydajnego łącza, by płynne granie nie sprawiało problemów! Jednak to w dobie dzisiejszych łącz nie powinno stanowić najmniejszego problemu, czyż nie? Jeżeli w waszym kompie znajduje się karta z rodziny GeForce, zawsze możecie strumieniowo przysyłać gry do owej konsoli! Ponadto, warto zaznaczyć, że wszystko co robimy na Nvidia Shield Android TV, jest wyświetlane w rozdzielczości 4K i 60 kl./s! Jednak strumieniowanie gier rzekomo odbywa się już jedynie w Full HD i 60 kl./s. 


Przyznacie, że konsolka od Nvidii jest nader interesująca! Z pewnością nie zabraknie nam ani gier do ogrania, ani filmów czy seriali do obejrzenia! Sam osobiście zastanawiam się nad zakupem tego typu “gadżetu”, ale… zastanawia mnie cena, która nie należy do najniższych. Bowiem, za konsolę z 16 GB pamięci wewnętrznej przyjdzie nam zapłacić 899 złotych! Zaś, za wersję z 500 GB już 1299 złotych! Osobiście, radziłbym poczekać jeszcze trochę, aż konsola odrobinę stanieje i wtedy śmiało wyprawić się po nią do sklepu! Bowiem, jest to produkt godny polecenia! Premiera nastąpi 20 czerwca! Jednak, ciekawi nas Wasze zdanie! Podzielcie się nim z nami w komentarzach poniżej materiału! ;)

blog comments powered by Disqus
Nvidia Shield Android TV Wreszcie w Polsce!