PODPOWIEDZI:

Mini Projekotry od LG - Relacja z Konferencji

Mini Projekotry od LG - Relacja z Konferencji

Wczoraj w podziemiach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie firma LG Electronics Polska zorganizowała konferencję, na której zaprezentowane zostały najnowsze przenośne projektory LED. Mają pojawić się one w sklepach na terenie naszego kraju do końca maja.

W ofercie znalazło się 7 modeli, począwszy od wersji mini po krótkoogniskowy projektor kina domowego, który tak naprawdę jest wielkości pudełka do damskich butów w rozmiarze 38/39. Wszystkie urządzenia są bardzo uniwersalne i mobilne. Możemy je zapakować do torby na ramię, damskiej torebki czy też do kieszeni, jak w przypadku modeli z serii LG Minibeam Nano.

LG Minibeam Nano projektor

     "Trzy z wprowadzanych modeli zostały docenione na arenie międzynarodowej otrzymując nagrody, odpowiednio za reddot 2016 za design dla LG PH550G, PW1500G oraz PF1000U, który dodatkowo został nagrodzony na targach CES’2016 za innowacyjność."
~LG

Koreański potentat postawił na jak największą funkcjonalność i wygodę użytkowania. Na podkreślenie zasługuje użycie technologii LED w tak małych urządzeniach. Żywotność tych lamp określa się na 30 000 godzin, czyli ponad 10x więcej niż zwykłych rzutników.

Żywotność lamp LG Minibeam Nano

Warto dodać także, że w porównaniu do zwykłych projektorów z lampą ksenonową obraz wyświetlany przez najnowsze produkty LG jest zdecydowanie lepszy, jaśniejszy oraz wyraźniejszy. Dodatkowo kolory są bardziej nasycone. Każda dioda świeci własnym światłem i nie następuje rozpraszanie go na różne barwy.     

Kolory lamp w projektorach LG Minibeam Nano

Żeby pokazać różnicę producent, podczas konferencji, nie używał tylko zwykłych ekranów do prezentacji, ale także murowane z cegły ściany oraz sklepienie sufitu w piwnicy Pałacu Prymasowskiego. Efekt widać na zdjęciu poniżej. Wszystkie zdjęcia były wykonywane przy czerwonym bądź wyłączonym świetle.

LG Minibeam Nano

Każdy zaprezentowany model zużywa 1/3 energii elektrycznej, którą potrzebuje tradycyjny projektor do wyświetlenia obrazu i tyle samo co 32" telewizor. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania jasności na poziomie 1000 ANSI lumenów, która pobiera ok 80W energii. Oczywiście pokazane zostały też modele, które mają 1500 ANSI i ich potrzebowanie na prąd wynosi ok 100W.

Zużycie energii w projektorach LG Minibeam Nano

Przy niskim poborze prądu nie nagrzewają się one tak jak niektóre modele projektorów, więc nie ma problemów z używaniem ich czy to w pomieszczaniach zamkniętych czy też na dworze. Żeby obejrzeć film, który trwa ponad 2 godziny i dodatkowo jest w jakości HD nie potrzebujemy mieć podłączonego kabla zasilającego. Jest to możliwe za sprawą wbudowanej baterii w każdym modelu oraz trybu ECO, który włącza się w momencie odłączenia zasilania.

LG pokazało także jak wykorzystane mogą być ich przenośne rzutniki.

Rzutniki LG

Chcesz pokazać znajomym film, zdjęcia czy prezentację, a zapomniałeś ze sobą kabli, które przenoszą obraz z tabletu, komputera czy telefonu do rzutnika? Nic straconego... Możesz to zrobić za pomocą funkcji Share Screen – warunkiem jest posiadania urządzenia pracującego na systemie Android, albo po prostu połączyć się z projektorem za pomocą Bluetooth. Jakość obrazu oraz dźwięku jest bardzo dobra jak na łączność bezprzewodową, jednakże wszystko zależy od rozdzielczości przesyłanego pliku.

Łączność BT z projektorami LG

Punktem kulminacyjnym całej prezentacji było pokazanie, koncepcji zastąpienia projektorem LG zwykły telewizor oraz kino domowe. Mowa tutaj o modelach LG Minibeam PF1000U i PF1500G.

Projektor LG jako kino domowe
Są to krótkoogniskowe projektory, które w odległości nawet 11 cm od ściany bądź ekranu wyświetlają obraz o przekątnej 60 cali. Ich oznakowanie oznacza ilość ANSI, które posiadają, więc łatwo zauważyć, że PF1500U posiada ich aż 1500. Zapewniają one wspaniałą jakość obrazu, bardzo żywe i nasycone kolory. Dodatkowo ustawiony w odległości 68 cm od ekranu wyświetla obraz o przekątnej 120 cali i rozdzielczości 1080p. Posiadają one wbudowany tuner DTV. Wystarczy podłączyć antenę do projektora, żeby cieszyć się telewizją cyfrową. Oczywiście jest też funkcja Smart TV, dzięki której mamy możliwość oglądania filmów przez np. Netflix oraz YouTube.

 LG Minibeam PF1000U i PF1500G

Obydwa modele zostały wyposażone zarówno w automatyczną pionową trapezową korekcję obrazu, jak i w 4-punktową manualną. Lampy LED zastosowane w projektorach Minibeam zapewniają swobodne korzystanie nawet 20 lat przy 4 godzinach dziennego wyświetlania.

 LG Minibeam PF1000U i PF1500G

Cena modelu LG PF1000U  ma wynosić ok 5 499 zł, a LG 1500G4 399zł.

Cytat wypowiedzi Trade Marketing Managera, LG Electronics Polska - Paweła Gusiewa:

„Wprowadzane przez nas produkty to najlepsze mobilne rozwiązania na rynku, gwarantujące działanie na długie lata oraz najwyższy komfort użytkowania. Kompaktowe wymiary urządzeń, prosta obsługa, bezprzewodowa łączność i projekcja nawet do 120 cali to parametry, których oczekują klienci w Polsce. Kino domowe ma teraz kilka wymiarów: domowy, biurowy, wyjazdowy i coraz częściej plenerowy, a nasze produkty idealnie wpasowują się w ten trend.”

blog comments powered by Disqus
Mini Projekotry od LG - Relacja z Konferencji