PODPOWIEDZI:

ZTE Axon Mini Debiutuje nad Wisłą!

ZTE Axon Mini Debiutuje nad Wisłą!

Firmę ZTE w naszym kraju nie uważa się za tak prestiżową jak chociażby Huawei. Urządzenia pojawiające się pod tym logiem są przeważnie słabo zauważalne, a czasem pomijane. Jednak za sprawą debiutującego dziś smartfonu to podejście może delikatnie ulec zmianie. Zapraszam do lektury!

W ostatnich dniach na lamach VD pojawiały się informacje na temat Moto G4 oraz P9 Lite. Urządzenia te z pewnością nie mogą być sklasyfikowane jako urządzenia premium, a raczej ich namiastka. Kiedy Huawei P9 Lite jest w stanie konkurować z dobrymi słuchawkami, tak Lenovo Moto G4 to już typowy budżetowiec. Teraz mamy szansę przyjrzeć się urządzeniu bliższemu “lajtowej” wersji P9, którym bez mała jest ZTE Axon Mini! Czy w przypadku tego urządzenia czeka nas coś wyjątkowego i porywającego? Czy rzeczywiście jest taki "mini"?


Smartfon pomimo użytego słowa “mini” w tytule, jest naprawdę wzorowo wykonanym urządzeniem! Jego obudowa została wykonana ze stopu aluminium i metalu. Co więcej, materiał użyty w obudowie służy również jako powłoka ochronna samolotu Boeing 787 Dreamliner! To dopiero początek! Bowiem, matryca ekranu została stworzona w technologii AMOLED 2.5D. Jej rozmiar oscyluje w granicy 5.2 cala przy rozdzielczości Full HD. Brzmi ciekawie? To dopiero początek!


Sercem urządzenia stał się procesor Snapdragon 616 o taktowaniu 1.5 GHz z układem graficznym Adreno 405. Do tego zestawu dołączono jeszce 3 GBRAM-u oraz 32 GB ROM-u! W razie zabraknięcia wolnej pamięci ROM, zawsze można ją będzie rozszerzyć do 128 GB przy pomocy karty microSD! Jeśli chodzi o “smaczki”, to jest dobra wiadomość dla audiofilów! Otóż, Axon Mini został wyposażony w chip AK4961 wraz z 32-bitowym kodekiem audio! Jeżeli chodzi o kwestię fotograficzna, to mamy tu do czynienia z obiektywem głównym o rozdzielczości 13 mpix z funkcją fast PDAF

Polecamy obecnie najniższą cenę Huawei'a P9 na rynku!


Dodatkowo, smartfon został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Znalazła się również opcja umieszczenia skanera siatkówki oka, co zostało przyjęte dość entuzjastycznie! Przyznacie, że to bardzo dobre urządzenia jak na celowanie raczej w średnią półkę?! Wydaje się być to niewiarygodne, ale już nie takimi rzeczami Chińczycy potrafili nas zaskakiwać! Cena również zaskakuje i to w pozytywnym całkowicie odniesieniu! Bowiem, za ten model przyjdzie nam zapłacić mniej jak 1800 złotych! Przyznacie, że jest to naprawdę przystępna cena! Moim zdaniem, lepiej kupić ZTE nieco drożej, niż słabsze i nieco tańsze urządzenie. Co Wy jednak o Wy o nim sądzicie? Czy wg was warto jest to kupić. Jeśli tak, to dlaczego i napiszcie to w komentarzach! ;)

blog comments powered by Disqus
ZTE Axon Mini Debiutuje nad Wisłą!