PODPOWIEDZI:

Amazon Echo - Asystent Głosowy Przyszłości (Alexa)

Amazon Echo - Asystent Głosowy Przyszłości (Alexa)

Czy asystenci głosowi to nowa, rewolucyjna technologia? Postanowiliśmy się zastanowić na tym zagadnieniem, na przykładzie pewnego urządzenia marki Amazon.

Czy w przyszłości, aby obsługiwać sprzęt elektroniczny, nie będziemy musieli już wciskać żadnych przycisków? Wydaję się, że to ekrany dotykowe miały je wyprzeć, ale okazuje się, że zdaniem wielu producentów to asystenci głosowi będą tutaj wieść prym. Tak właśnie myśli Amazon, który stworzył urządzenie o nazwie Echo.

Echo ma walcowaty kształt i jest niewielkie. Jego wygląd nie jest zbyt imponujący. W środku znajdziemy siedem mikrofonów, subwoofer i głośnik wysokotonowy, dzięki którym wypełni dźwiękiem całe pomieszczenie. Docelowo możliwości tego cacka mają być dużo większe niż Siri czy Google Now. Mamy mieć możliwość prowadzenia naturalnej konwersacji z asystentem głosowym Alexa

Amazon Echo.

W filmie promocyjnym Amazona wygląda to nieźle. Echo elokwentnie odpowiada, budzi, odgrywa muzykę, przygotowuje skrót wiadomości, opowie nawet żart.

Urządzenie to mieliśmy okazję przetestować na konferencji Innovation@amazon, która odbywała się w Gdańsku. O tym, co było tam prezentowane i jak sprawdza się w praktyce Echo, opowie Wam Szakal, który przygotował wideo-relację z tego wydarzenia.

blog comments powered by Disqus
Amazon Echo - Asystent Głosowy Przyszłości (Alexa)