PODPOWIEDZI:

Huawei Wesprze Projekt Daydream!

Huawei Wesprze Projekt Daydream!

Na ostatniej konferencji I/O powiedziano wiele na temat planów dotyczących wkroczenia Google’a na rynek technologii VR. Być może ten segment technologii jest już niejako przesycony masą propozycji od wielu producentów, ale gigant z Mountain View ma zamiar poszerzyć swoje portfolio o tego typu urządzenia. Do osiągnięcia sukcesu przyłoży się jako pierwszy Huawei!

Z biegiem czasu technologia VR staje się nam coraz to mniej obca. Wszystko za sprawą promocji produktów od różnych producentów, którzy nierzadko oferują ciekawe propozycje za nie aż tak wygórowane pieniądze, jak to miało miejsce wcześniej. Facebook ma swojego Oculusa, HTC swojego Vive’a, zaś Samsung Gear VR. Produkty te kosztują często po kilka tysięcy złotych i w tym momencie warto powiedzieć o produkcie Sony, który jest w tej chwili bodaj najtańszym produktem tej kategorii! Nie zapomnijmy jednak o Google Cardboard, które nie kosztuje nas tak wiele, ponieważ wykorzystuje naszego smartfona (podobnie jak Gear VR)! Na tym wujaszek Google nie ma zamiaru poprzestać.


Do akcji wkroczy Google VR- Daydream, który stanie się pełnoprawnymi goglami VR, ale już za nieco większe pieniądze. Jednakże samych gogli gigant z Mountain View sobie nie stworzy, bowiem z pomocą przyjdą mu inni producenci elektroniki. Zatem, mamy tu podobną sytuację jak w przypadku linii smartfonów Nexus. Jednym z pierwszych firm, które pomogą w rozwinięciu tegoż projektu będzie wspomniany na początku Huawei! Czyż nie brzmi to interesująco? Co prawda, raczej wielkiego doświadczenia na tym poletku Chińczycy nie mają, ale pokazali już niejednokrotnie, że stać ich na wiele!


Oficjalne informacje mówią, że pierwsze urządzenia poświęcone projektowi Daydream pojawią się dopiero pod koniec bieżącego roku. Sam Huawei zapowiada ścisłą i (miejmy nadzieję) owocną współpracę z Amerykańskim potentatem technologicznym, która w głównej mierze przyczyni się do rozwoju całego ekosystemu. Chińczycy z pewnością nabiorą przez ten czas odpowiedniego doświadczenia, który może w przyszłości zaprowadzi ich do udoskonalenia ich własnych gogli? Oby tak też się stało!

Interesujesz się najnowszym flagowcem od Huawei'a? Koniecznie sprawdź aktualnie najniższą jego cenę!


Warto jeszcze wspomnieć, że urządzenia zapowiedziane na końcówkę roku będą wyposażone w dwie jednostki takie jak: Kirin i Qualcomm. W ramach projektu Daydream Chińczycy stworzą nie tylko gogle, ale również słuchawki, smartfony oraz kontrolery! Szkoda, że przyjdzie nam jeszcze tyle czasu poczekać, ponieważ cały ten projekt zapowiada się nader okazale! Zapewne w ciągu tych miesięcy pojawią się niezliczone plotki lub fotki dotyczące zapowiedzianych urządzeń, ale nie zawsze są one zgodne ze stanem faktycznym. Drodzy czytelnicy, co Wy sądzicie o tym projekcie? Jak ma się wasze przekonanie do technologii VR? Czy wróżycie Huawei’owi świetlaną przyszłość w tej materii? Zapraszam do komentowania! ;)

blog comments powered by Disqus
Huawei Wesprze Projekt Daydream!