PODPOWIEDZI:

Microsoft Nawiązuje Nić Współpracy z Xiaomi!

Microsoft Nawiązuje Nić Współpracy z Xiaomi!

Wszyscy dobrze o tym wiemy, że gigant z Redmond nie za dobrze radzi sobie z technologią mobilną. Oczywiście, mając na myśli liczne próby zwojowania tego rynku poprzez promowanie mobilnych okienek jako dobra alternatywa dla Androida czy iOS’a! Z goła inaczej jest w przypadku oferowania przez MS swoich usług lub patentów na poniekąd obce mu platformy. Co dokładnie połączy obie firmy? Sprawdźmy to!

Mobilna odsłona Windows nie ma się zbyt dobrze, co mogliśmy zaobserwować przez ostatnie lata. Microsoft na wszelakie możliwe sposoby starał się nakłaniać nas do skorzystania z ich mobilnej oferty. Sam system i jego zamysł jest na prawdę wart uwagi, lecz jakimś trafem niewielu deweloperów zechciało tworzyć aplikacje na Windows Phone/Windows 10 Mobile. Powód? Małe zainteresowanie OS-em, zaś powodem małego zainteresowania jest… mała ilość aplikacji i koło się zamyka! Po tylu próbach wypromowania “mobilnych okienek” wielu dałoby sobie spokój, ale nie oni! Właśnie podejmują kolejną próbę poprzez współpracę ze wschodzącym producentem smartfonów, Xiaomi!


Ekspresy do Kawy

Zapewne, nie zdajecie sobie sprawę ile firm czerpie korzyści idące z patentów Microsoftu! Nawet system Google’a wykorzystuje kilka patentów należących do potentata z Redmond! Twórcy Windows maja zamiar dalej to wykorzystywać i zaproponować pewien układ wspomnianemu Chińskiemu producentowi elektroniki. Chińczykom z pewnością taki układ jest na rękę, ponieważ wykorzystają ciekawe rozwiązania patentowe, które utorują pewniejszą drogę do sukcesu! Xiaomi w ostatnim czasie musiało godzić się na liczne kompromisy, które ewidentnie nie były na rękę ani im, ani ich klientom! Teraz będzie w czym wybierać, ponieważ MS oferuje aż 1500 unikalnych patentów!

Poszukujesz gamingowej klawiatury i myszki? Sprawdź ten wariant od Logitech'a!


Pytanie, co będzie z tego miał Microsoft? Przede wszystkim promocję aplikacji biurowych z Office 365! Aplikacje takie jak Word, Excel, Power Point będą preinstalowane na słuchawkach, w który skład wchodzi: Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi 3, Redmi Note 3! Brzmi znajomo? Pamiętacie jeszcze cichą umowę z Samsungiem? Już ponad rok minęło do czasu, kiedy na najnowszych urządzeniach od Samsunga pojawiają się aplikacje biurowe stworzone przez Microsoft. Jak widzimy, MS zyska na dwóch płaszczyznach, zarobi na patentach i zwiększy popularność aplikacji biurowej Office 365.

Co powiesz na wypasione gogle rozszerzonej rzeczywistości do Sony?!


Microsoft na poletku mobilnym stara się za wszelką cenę utrzymać odpowiednią równowagę. Przyznacie, że wychodzi mu to całkiem sprawnie. Jak to mówią? Nie chcą cię wpuścić drzwiami to wejdź oknem! Ostatnie doniesienia zdają się potwierdzać tę “metodologię”, co cieszy. Choć osobiście pragnąłbym by stał się wreszcie jakiś cud, aby mobilny Windows wreszcie zyskiwał na popularności! Czy potrzebny jest tutaj jakiś złoty środek? Jak sądzicie, co powinno się jeszcze stać by sytuacja diametralnie się zmieniła? Zapraszam Was gorąco do komentowania oraz aktywnego udziału na naszym forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Microsoft Nawiązuje Nić Współpracy z Xiaomi!