PODPOWIEDZI:

Nadchodzi Nowa Era Ładowania Akumulatorów!

Nadchodzi Nowa Era Ładowania Akumulatorów!

Do tej pory standardowym sposobem na podratowanie rozładowującego się smartfonu czy tabletu było podłączenie go pod ładowarkę. Nie jest to zbyt szybki sposób, ponieważ nierzadko musimy czekać nawet ponad 2 godziny, aż pasek stanu naładowania wskaże nam ukochaną liczbę 100 %! Pozostaje nam jeszcze wątpliwa opcja ładowania indukcyjnego, ale LG postanowiło zaskoczyć nas swoim nowym patentem!

Metoda ładowania poprzez kabelek sprzężony z zasilaczem ciągnie się z nami od przeszło kilkunastu (jak nie dłużej) lat! W międzyczasie nasze akumulatorki znacznie “przybrały na wadze”, w efekcie czego ich proces ładowania do pełna został nieco wydłużony. Postęp technologiczny dotknął wiele elementów naszych urządzeń, ale z akumulatorami mamy problem po dziś dzień. Oczywiście jest jeszcze opcja Quick Charge, którą reklamuje się wiele smartfonów, co ostatecznie pozwala na skrócenie czasu ładowania!


Pytanie, co na to żywotność naszego ogniwa? Podatne na różnego rodzaju obciążenia może szybciej zostać wyeksploatowane, więc jego wymiana będzie konieczna w dość krótkim czasie! Problem zaczyna się, gdy nasz akumulatorek jest niewymienialny! Tutaj znowu zaczynają się przysłowiowe schody. Dobrze, a co z ładowaniem indukcyjnym, który był sztandarową opcją flagowych urządzeń? Cóż, o szybkości ładowania poprzez tę metodę nie można wypowiedzieć się zbyt pozytywnie. Ogniwo znów może się szybciej zużyć, zatem jest to kolejnym lekkim niewypałem.

Jednak Koreańscy inżynierowie od LG mają nam coś ciekawego do zaoferowania! Bowiem, po latach prowadzenia badań opracowali nową metodę ładowania naszych jednostek zasilania poprzez… rezonans magnetyczny! Zapewne, kojarzy Wam się to jedynie z badaniem medycznym, co jest w zupełności słuszne. Takim też sposobem będziemy mogli ładować nasze smartfony/tablety/smartwatche znacznie bardziej efektywnie i do tego bezprzewodowo! Wg oficjalnej informacji, urządzenie ładowane będzie mogło znajdować się w odległości nawet 7 cm od źródła energii!


 

Ponadto, naszego “pożeracza” energii naładujemy od zera do stu procent w niecałą godzinę! Skąd taki wynik? Otóż, ów rezonans magnetyczny generuje 7 W mocy, co jest znacząco większą wartością, niżeli to z czym mamy do czynienia obecnie! Ważną informacją jest, iż LG właśnie zakończyło prace nad smartfonem, który wykorzystuje tę nowatorską metodę ładowania! Bardziej niż pewne jest, że słuchawka trafi niebawem na rynek! Chciałbym Was jeszcze poinformować, że Chińczycy także pracują na tym sposobem ładowania i są to m.in.: Huawei, Meizu oraz Oppo! Zatem, jesteście zainteresowanie tym rozwiązaniem? Co o nim myślicie? Czy zrewolucjonizuje rynek, czy zawiśnie w czasoprzestrzeni jak ładowanie indukcyjny? Zapraszam do komentowania! ;)

blog comments powered by Disqus
Nadchodzi Nowa Era Ładowania Akumulatorów!