PODPOWIEDZI:

Samsung Niebawem Zrezygnuje z Androida?

Samsung Niebawem Zrezygnuje z Androida?

Mobilny system operacyjny od wujaszka Google’a jest bodaj najpopularniejszym OS-em na globie! Zdaje się, że takiej potęgi nie jest w stanie nic zniszczyć, ani zagrozić. Chyba, że największy twórca mobilnych urządzeń zdecydowałby się na całkowitą rezygnację z Androida na rzecz całkowicie własnego tworu… co jest całkiem możliwe! Czy czeka nas rewolucja w mobilnym świcie? Czy będzie to koniec ery Androida? Sprawdźmy to!

Obecnie niewielu z nas wyobraża sobie inny preinstalowany system operacyjny na urządzeniach mobilnych jak tylko Android. Oczywiście, mamy jeszcze do czynienia z iOS czy Windows 10 Mobile, ale OS-y stanowią wyraźną mniejszość w porównaniu do aktualnego lidera w tej kwestii. Jednak, pewna zmiana mogłaby niejako odwrócić rozmieszczenie sił na rynku, gdyby jeden z największych dostawców sprzętu z systemem Android, postanowił całkowicie zaniechać produkcji sprzętu z nim. Rzecz jasna, mowa jest tutaj o Samsungu.


 

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy Samsung wypuszczał na rynek smartfony z systemem Tizen OS? Urządzenia z ich autorskim systemem przyjęły się całkiem nieźle, lecz ówczesna dominacja Androida niejako przekreśliła szansę wybicia się na rynku. Podobnie jak Microsoft, Samsung nie poddał się i po dziś dzień wykorzystuje i rozwija to środowisko chociażby w urządzeniach takich jak: zegarki, telefony  czy telewizory! Jakiś czas temu krążyły plotki, jakoby Koreańczycy mieli całkowicie opuścić środowisko stworzone przez giganta z Mountain View, ale sprawa ucichła… aż do teraz!


Jeden z pracowników giganta z Korei Południowej, postanowił uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, co firma ma w najbliższych planach! Jak się okazuje, całkowita rezygnacja ze wspomnianego Androida jest nam bliższa niż sądzimy! Samsung ma dość już nie do końca tak owocnej (jak by chcieli) współpracy i chcą tworzyć urządzenia w oparciu o Tizen’a! Gigant postanowił pójść śladem Apple i wykorzystywać własne środowisko. Cóż, sprawa ciągłego wzorowaniu się na firmie z Cupertino raczej nie uległa zmianie…Co to oznacza dla Google’a? Zapewne, ogromny spadek popularności i poniekąd zysków finansowych. Koniec współpracy z tak wielkim gigantem technologicznym to mocny cios dla konsorcjum Alphabet! Oczywiście, Google ma jeszcze LG, Huawei, Xiaomi, Meizu, Sony, HTC etc. Czy jednak zapobiegnie malejącej popularności platformy? Nie sądzę. Jeśli mi nie wierzycie (a macie do tego prawo) to przypomnijcie sobie, że Samsung już od jakiegoś czasu ogranicza instalację aplikacji Google’a na rzeczy tych od Microsoftu. Zatem, Koreańczycy zastąpią jednego współpracownika drugim i wcale nie gorszym! Zaś, wisienką na torcie będzie Tizen OS! Co Wy na to? Jesteście gotowi na małą rewolucję? Piszcie w komentarzach poniżej materiału! ;)

blog comments powered by Disqus
Samsung Niebawem Zrezygnuje z Androida?