PODPOWIEDZI:

Tizen OS Jeszcze Żywy! - Premiera Samsunga Z2

Tizen OS Jeszcze Żywy! - Premiera Samsunga Z2

Jak doskonale pamiętacie, ten Koreański gigant cały czas pracuje nad innym środowiskiem systemowym dla swoich smartfonów. Firma już kilkakrotnie próbowała podbić rynek przy pomocy urządzeń z tym właśnie OS-em, ale z marnym skutkiem. Panowie się jednak nie poddają i dalej próbują swoich sił z kolejnym smartfonem, wyposażonym w ten system operacyjny. Czy to środowisko ma jeszcze szansę na rozgłos?

Tizen OS miał być odpowiedzią na stale rozwijanego Androida, którego popularność diametralnie się zwiększała. Samsung wypuszczał kolejno coraz to nowsze urządzenia oparte o ten system, ale przyjęły się one równie dobrze jak MeeGo OS od Nokii oraz… Windows Phone od Microsoftu. Ostatni wymieniony jeszcze sobie jakoś radzi, ale MeeGO jest kompletnie martwym systemem, zaś Tizen… ma jeszcze pokazać pazur! Skąd takie podejrzenia? Wiecie jak bardzo Samsung nielubi się z wujaszkiem Google?


samsung z2

Niedługo targi IFA 2016, zatem śledź je z nami!


 

Od dawna nie zbyt dobrze układa się na linii: Samsung - Google. Ten pierwszy czuje się stale wykorzystywany i ma zapędy do wzorowania się na Apple! Producenci by móc lepiej się rozwijać, potrzebują własnej platformy opartej całkowicie na własnych założeniach i zasadach. Koreańczycy swój bunt pokazali umową z Microsoftem, na mocy której urządzenia Samsunga mają preinstalowane aplikacje od MS-u. Obie strony z tego korzystają, co zadowala zarówno MS jak i Samsunga. Czy Samsung kiedykolwiek zrezygnuje z Androida? Bardzo prawdopodobne, aczkolwiek nie jest wiadome kiedy to się stanie. Przechodząc jednak do modelu “Z2”.

samsung z2 tizen os

Co powiesz na tanią technologię VR?

Jest to kontynuacja budżetowego smartfona dla mało wymagającego użytkownika. Słuchawka nie wyróżnia się niczym szczególnym, poza wspomnianym Tizenem. Na froncie znajdziemy ekran o rozmiarze 4 - cali o rozdzielczości 480x800 pikseli. Po tej stronie umieszczono również aparat do selfie o miernej rozdzielczości VGA, zaś z tyłu wyróżnia się obiektyw o rozmiarze 5 mpix z lampą LED. Sercem słuchawki jest bliżej nieokreślony procesor Spreadtrum o taktowaniu 1.5 GHz, 1 GB RAM-u oraz 8 GB ROM-u. Ponadto, nie zabrakło miejsca dla modułu LTE. Smartfon występuje w kolorze: złotym, czarnym oraz wiśniowym.

tizen os logo


Ekspresy do KawyJak widać, słuchawka to kompletnie budżetowe urządzenie i w dodatku jest przeznaczone obecnie jedynie na rynek Indyjski. Ten niebywale przeciętny zestaw ma kosztować ok. 270 złotych! Jest to niebywale niska cena, ale została poparta równie niską klasowo specyfikację. Czy smartfon zrobi furorę? Wątpię, gdyż w ciągu ostatnich lat ludzie stali się znacznie bardziej wymagający i wolą zapłacić nieco więcej. Czy jednak uda nam się ujrzeć Galaxy S… z Tizenem na pokładzie? Nic nie jest wykluczone, aczkolwiek przyjdzie nam jeszcze na to poczekać Tym czasem, zapraszam Was do komentowania i udzielania się na naszym forum. ;)

blog comments powered by Disqus
Tizen OS Jeszcze Żywy! - Premiera Samsunga Z2