PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Sharp Przedstawia Pierwszy Smartfon z Ekranem Bez “Ramek”!

Sharp Przedstawia Pierwszy Smartfon z Ekranem Bez “Ramek”!

Sharp znany jest nam głównie z produkcji dobrej klasy telewizorów, jednakże biznes tej azjatyckiej firmy nie kończy się jedynie na tym elemencie. Na ostatnich pokazach Ceatec, które odbyły się w Japonii, producent zaprezentował nader interesujący model smartfona o wyjątkowo dobrze zagospodarowaną przestrzenią na froncie urządzenia!

Japońscy giganci technologiczni już niejednokrotnie udowodnili, że potrafią stworzyć nadzwyczaj wyjątkowe i oryginalne pod względem designu urządzenie. Prototypowy model smartfonu od Sharpa wcale nie odbiega od wcześniej wyznaczonego trendu i sprawia wrażenie smartfonu przyszłości! Być może, moje słowa są delikatnie przesadzone, ale po obejrzeniu kilku materiałów poświęconych temu modelowi, nie da się inaczej. Jeśli mi nie wierzycie to zerknijcie na tę grafikę, która przedstawia model Sharp Corner R:


sharp corner r
 

Szukasz recenzji Honora 8? Mamy coś dla Ciebie!

Na pierwszy rzut oka, słuchawka wydaje się być jakaś dziwna o nienaturalnym wyglądzie. Niemalże 100% powierzchni frontu stanowi sama matryca ekranu! Na samym dole ostał się jedynie niewielkich rozmiarów pasek z logo producenta. To wszystko sprawia wrażenie, jakbyśmy obcowali jedynie z ekranem, a nie z całym, pełnoprawnym telefonem. Przyznajcie, że nieraz narzekaliście na zbyt okazałe ramki okalające ekran waszego smartfonu. Co prawda, w niektórych modelach (LG G3) ramki są wyjątkowe niewielkie, a przestrzeń jest zagospodarowana w stosunkowo dużym stopniu, ale tutaj mamy do czynienia z czymś wyjątkowym.


sharp corner r #2

Szukasz przyzwoitego smartfonu w niskiej cenie? Może ta oferta spodoba się Tobie!

Dobra, ale co można dokładnie powiedzieć o tym urządzeniu? Otóż, wspomniana już matryca charakteryzuje się rozmiarem na poziomie 5.2 - cala i rozdzielczości Full HD, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 425 pikseli na cal. Matryca ta została wykonana w technologii LCD IGZO. Wyjątkowość jej polega na tym, że może być ona tworzona w różnych kształtach (technologia SharpFree-Form Display). W tym prototypowym modelu mamy do czynienia z prostokątem o zaokrąglonych brzegach, co może przypominać matrycę znaną nam z “galaktycznego” Edge’a.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

 

Niestety, ale na obecną chwilę nie wiemy nic więcej. Jaki układ znalazł się we wnętrzu słuchawki, ani jaką matrycę otrzyma główny obiektyw aparatu fotograficznego. Cóż, nie wykluczone, że model ten jest jedynie urządzeniem ukazującym głównie cudowność zainstalowanej matrycy ekranu! Bowiem, to ona przykuła największa uwagę obecnych na pokazie osób. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy taki prototyp, albowiem jakiś czas temu pojawił się Sharp Aquos 305SH i o podobnych właściwościach. Póki co, musimy czekać cierpliwie na kolejny krok ze strony Japończyków, a tymczasem zapraszam Was do dyskusji w sekcji komentarzy oraz na nasze forum. Nie zapomnijcie o pozostawieniu odpowiedniej łapki! ;)

blog comments powered by Disqus
Sharp Przedstawia Pierwszy Smartfon z Ekranem Bez “Ramek”!